Спецможливості
Новини

В Україні вартість малини вища, ніж середня багаторічна, — експерт

15.07.2021
900
В Україні вартість малини вища, ніж середня багаторічна, — експерт фото, ілюстрація

В Україні лохина, в залежності від регіону, втратила за чотири дні 40% в ціні, а вартість малини вища, ніж середня багаторічна, розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, к. с.-г. н. Олександр Ярещенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

«Лохина, сезон якої лише кілька днів як розпочався, у залежності від регіонів, втратила буквально за чотири дні 40% в ціні. Тобто є досить масова пропозиція, в тому числі й від дрібних виробників, які не дуже рахують рентабельність й вони частково обвалюють ринок. Плюс наклалися погодні умови, які дуже прискорили достигання ранніх, середньоранніх сортів. Тобто стерлася чітка межа між різними за строками достигання сортами. Вони почали достигати пізніше ніж зазвичай, але набагато дружніше й тому пропозиція на ринку почала рости різко», — зауважив експерт.

Ярещенко зазначив, що вартість малини наразі вища, ніж середня багаторічна.

«Вона тримається в ціні та її ціна вища, ніж середня багаторічна. Навіть на переробку там в районі 60-64 грн приймається. За кілограм це дуже гарна ціна. По смородині поки що ситуація теж гарна. Пропозиції її на ринку великої немає. Тому ціна на смородину достатньо висока», — сказав Ярещенко.

Окрім того, він зауважив, що бажання супермаркетів заробити швидко та багато негативно позначається на ринку.

«Супермаркети, не всі, але є випадки, коли вони самі посилюють ситуації, коли вхідна ціна супермаркетах, умовно кажучи, 150 грн за кілограм, а її виставляють за 500 грн в роздрібному продажі. Створюється сильний контраст цін в роздрібних мережах та на ринках. Тому бажання супермаркетів заробити швидко та багато негативно відбивається на ринку», — розповів Ярещенко.

Також експерт розповів, що йому не відомі випадки знищення урожаю черешні.

«Мені випадки знищення урожаю (черешні — ред.) невідомі, я думаю, що це трошки пересмикування фактів. Урожай може бути просто не зібраний через його низьку якість та відсутність доцільності збирати його. Таке може бути, але я вперше чую, щоб зібраний урожай просто знищували, тому що не можуть продати», — сказав Ярещенко.

За його словами, в силу погодних умов черешня та суниця з окремих регіонів не була достатньої якості для тривалої реалізації.

«Тому зібраний врожай в саду доїжджав до точок реалізації вже втративши належну якість. Такі випадки дійсно були, я думаю у випадку черешні, щось подібне теж мало місце», — зазначив Ярещенко.

 

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0