Спецможливості
Новини

В Україні створюють об’єднання водокористувачів для відновлення зрошення

10.11.2018
972
В Україні створюють об’єднання водокористувачів для відновлення зрошення фото, ілюстрація

Системи зрошення і меліорації практично повністю амортизовані і кожен рік затягування по їх відновленню призводить до все більших втрат. Про це йшлося на засіданні робочої групи, яке було ініційовано народними депутатами за участю органів виконавчої влади, представників Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», вчених з Академії аграрних наук, сільгоспвиробників та експертів Світового банку та ФАО, в рамках підготовки законопроекту про використання меліорованих земель та меліоративних систем, передає УКАБ, пише www.propozitsiya.com.

На розгляд було винесено концептуальне бачення окремого базового проекту про об’єднання водокористувачів, що, як показує досвід інших держав, є ефективним механізмом управління та експлуатації меліоративних систем.

Учасники робочої групи зазначили, що сьогодні необхідні мільярди гривень інвестицій для того, щоб повернути ті системи зрошення, які попередньо Україна мала в своєму користуванні.

«Із 2,2 млн зрошуваних земель фактично функціонує лише 510 тис. гектарів. Це дуже незначні площі, особливо з огляду на стрімкі кліматичні зміни, які вже спостерігаються на півдні України. Запропонована народними депутатами система об’єднання водокористувачів може запрацювати та бути ефективною, але лише за умови, якщо і держава, і безпосередньо власники земельних ділянок будуть об’єднуватись та спільними зусиллями здійснювати відновлення та модернізацію систем зрошення», - прокоментувавзаступник генерального директора зі взаємодії з органами державної влади Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Граб.

Ключові слова: зрошення

Інтерв'ю
Роберто Хавельяна
Американське видання Future Farming взяло інтерв’ю у Роберто Хавельяни — співробітника відділу компанії John Deere, який займається перспективними розробками потужних тракторів (серій 7R, 8R та 9R) на найближчі 20 років. Представляємо його... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0