Спецможливості
Новини

В Україні реалізовано близько 100 біоенергетичних проектів по заміщенню газу в АПК

25.01.2017
1270
В Україні реалізовано близько 100 біоенергетичних проектів по заміщенню газу в АПК фото, ілюстрація
Україні не треба зациклюватися на пшеничній соломі, як європейцям, у нас є багато всього іншого - стебла кукурудзи, курячий послід, відходи вирощування соняшнику або відходи харчової переробки, сотні тисяч тонн відходів елеваторів і мільйони тонн лушпиння

Нестабільність 2014-2015 років додала ризиків для агровиробників, що спровокувало хвилю найрізноманітніших, часто сміливих, проектів з заміщення газу. Це був один з перших потужних імпульсів цього ринку, прагматичні інтереси запустили класичні ринкові механізми. Попит породив пропозицію, і українські інженери масово показали результати своїх багаторічних розробок.

В результаті за 2014-2016 роки було реалізовано не менше сотні проектів з заміщення газу в сфері сільського господарства. Про це розповів директор з розвитку компанії «Термоконт» Дмитро Зозуля, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

За його словами, не можна сказати, що всі проекти були успішними, але зате зараз ми маємо контури ринку і базис для оцінки та аналізу запропонованих рішень. Можна оцінити, як еволюціонували технології, що працює, а що ні. Зрозуміти, де пропонують «залізо», а де розробляють цілісне рішення. Зрештою, дізнатися про працюючі об'єкти, відвідати, поспілкуватися з експлуатуючою стороною.

Експерт підкреслює: прогрес технологій, який пішов за першим сплеском, породжує нову хвилю попиту, що ми і спостерігаємо зараз. Д.Зозуля вважає, що питання буде Україна розвивати відновлювальну енергетику, не стоїть - країна приречена на це.

А нашою локальною особливістю буде використання біомаси для спалювання аграрного походження. "Тут у нас найширше простір для маневру. Нам не треба зациклюватися на пшеничній соломі, як європейцям, у нас є багато всього іншого. Немає необхідності рубати ліс, у нас є стебла кукурудзи, курячий послід, відходи вирощування соняшнику або відходи харчової переробки. У нас сотні тисяч тонн відходів елеваторів і мільйони тонн лушпиння", - говорить він.

Уже сьогодні є десятки цікавих прикладів. Можна подивитися, як елеватори відмовляються від газу на користь відходів очищення зерна, як пробують збирати, гранулювати і спалювати кукурудзяну солому, як за два сезони року питомі витрати на сушку зерна знижують в 6 разів.

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0