Спецможливості
Новини

В Україні пройшов «Картопляний блокчейн»

01.09.2020
5778
В Україні пройшов «Картопляний блокчейн» фото, ілюстрація

27 серпня на базі ТОВ «Гранекс-Черкаси» (с. Деньги Золотонішського р-ну Черкаської обл.) відбувся Всеукраїнський День картоплі «Картопляний блокчейн-2020». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Української асоціації виробників картоплі.

Організаторами заходу виступили УАВК, українське представництво європейського організатора виставок «ДЛГ Україна», комунікаційна платформа «Скажений агроном».

Всеукраїнський День картоплі проходив за підтримки посольств Нідерландів, Бельгії та Німеччини. Захід відвідала делегація керівників аграрних департаментів усіх облдержадміністрацій України на чолі з заступником міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького. 

Він на урочистому відкриті заходу розповів, що урядом напрацьовано Програму з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр. «Для виведення галузі на сучасний конкурентоспроможний рівень Мінекономіки планує запровадити новий напрям підтримки галузі картоплярства, який передбачає збільшення посівних площ та залучення капітальних інвестицій у зберігання та переробку. Це сприятиме виробництву продукції з доданою вартістю, збільшенню експорту якісної продукції та розвитку підприємництва на селі», — зазначив заступник міністра.

Ідеологом заходу виступило Посольство Королівства Нідерландів в Україні, яке понад 10 років підтримує розвиток промислового картоплярства в Україні.
Президент УАВК, засновник СТОВ «Десна» Микола Пономаренко закликав виробників до об`єднання: «Ми будемо раді розширенню лав УАВК. Спільно зможемо відстояти інтереси України як на внутрішньому ринку, позбавившись імпортозалежності, так і на зовнішньому – намагаючись вийти з нашою продукцією на європейський ринок. Україна має подбати про свою продовольчу безпеку та стратегію».
Виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова подякувала Міністерству з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за створену при відомстві робочу групу, яка наразі займається системним вирішенням проблем галузі: «Одна з проблем, яку Україні необхідно якнайшвидше вирішити, — запровадити дзеркальні заходи для країн-імпортерів картоплі. Зокрема, для головних постачальників картоплі на наш ринок — Росії та Білорусі. Усі країни Євроазійського Економічного Союзу (Митного Союзу) дозволяють Україні поставки картоплі винятково з полів, на яких встановлено ділянки вільні від карантинних організмів. Україна ні до кого ніяких вимог не висуває. Наш ринок абсолютно незахищений, а картоплярі за роки незалежності держави не мали держдопомоги».  

Програмою Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2020» були передбачені огляд демо-поля УАВК (76 сортів картоплі на крапельному зрошенні), знайомство з виробничими потужностями (накопичувальний басейн для забезпечення зрошення, водні артерії господарства, єдине в Україні картоплесховище з підпільною вентиляцією для зберігання картоплі навалом — 2 камери на 6 тис. т, і 2 камери для контейнерного зберігання цибулі потужністю 2 тис. т), виставка техніки картоплярства, дегустація картопляних страв, аукціон тощо.

Всеукраїнський День картоплі 2020 відвідало близько 500 гостей і 150 учасників.  В якості експонентів виступили 40 компаній, що працюють у сегменті картоплярства.

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0