Спецможливості
Новини

В Україні з’явилася імпортна цибуля. Ціни впадуть?

11.10.2018
1277
В Україні з’явилася імпортна цибуля. Ціни впадуть? фото, ілюстрація

На цьому тижні в Україні почали з'являтись перші партії імпортної цибулі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Цибуля, що завозиться до України, — переважно з Казахстану. Поки йдеться про поодинокі партії, але найближчими днями очікується суттєве збільшення обсягу пропозиції імпорту, що в перспективі може призвести до просідання ціни на українському ринку.

«Зараз на ринку дуже небезпечний момент, особливо для перекупників. В Казахстані сьогодні цибулю скуповують не тільки українські компанії, а й перекупники з Молдови, Росії і Румунії. Саме під впливом цієї активності, ціни на цибулю в Казахстані за останній тиждень зросли на 10–15%, і ця тенденція тільки зміцнюється. Ми вже мали подібну ситуацію в 2015 році. Тоді імпорт розпочався в середині жовтня, пропозиція суттєво збільшилась, а ціни впали. Серед постраждалих були не тільки імпортери, які вже в кінці жовтня вимушені були продавати імпортну цибулю собі на збиток. Найбільші збитки отримали перекупники, які «встигли» купити цибулю за максимальною ціною в жовтні, в грудні вона коштувала в 1,5 рази дешевше і до кінця сезону ціни так і не піднялись», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Станом на 10 жовтня на гуртових ринках України купити якісну цибулю можна по 7–9 грн/кг (0,22–0,28 EUR/кг). Ціна імпортної цибулі становить 7–8 грн/кг (0,22–0,25 EUR/кг). Це в 2 рази дорожче, ніж рік тому. В Польщі гуртові ціни на цибулю сьогодні становлять 0,27—0,35 EUR/кг, це в 1,5 рази вище, ніж рік тому.

Ключові слова: цены на лук, импорт лука

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0