Спецможливості
Новини

В Україні виявили вогнища картопляної нематоди

11.10.2016
2055
В Україні виявили вогнища картопляної нематоди фото, ілюстрація
Картопляна нематода

Саме через те, що російські фітосанітарні служби регулярно знаходили золотисту картопляну нематоду в українському експорті, Росія заборонила ввезення української картоплі. Для організму людини вона не шкідлива, але здатна знищити до 80% врожаю.

Державна служба України з питань безпеки продуктів харчування та захисту прав споживачів повідомила, що під час моніторингу старих вогнищ карантинних об'єктів фітосанітарні інспектори виявили локально поширені в Україні карантинні організми, а саме - Золотисту картопляну нематоду (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens).

Про це повідомляє Інфоіндустрія 

Карантинні організми виявили на території Волинської області: в одному районі на площі 3,7 га і в Чернігівській області у двох районах на площі 18,1 га.

Після актів обстеження на встановлення фітосанітарного стану факт виявлення карантинних організмів було підтверджено. Також після знищення карантинних шкідників затвердили правила переміщення об'єктів регулювання в карантинних зонах та поза їх межами.

Золотиста картопляна нематода – дуже небезпечний шкідник, який паразитує на коренях (не плодах) картоплі. Він вражає переважно посадки в приватному секторі, оскільки там картоплю постійно вирощують на одному і тому ж полі. Сьогодні золотиста картопляна нематода поширена по всьому світі майже в усіх країнах, де обробляють картоплю.

Досвід багатьох років боротьби з цим шкідником показує, що від картопляної нематоди, яка потрапила до вас на ділянку, вже навряд чи вдасться позбутися. А от утримувати чисельність шкідника на такому рівні, що б він не сильно псував урожай, цілком реально. Достатньо всього лише повністю дотримуватися агротехніки вирощування картоплі.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0