Спецможливості
Новини

В Україні треба зрошувати 3 млн га земель - експерт

27.10.2016
1083
В Україні треба зрошувати 3 млн га земель - експерт фото, ілюстрація

Зрошення земель сільськогосподарського призначення – справа не з дешевих. Про це propozitsiya.com розповів Володимир Сидоренко - керівник лабораторії випробувать машин для зрошення Південно-української філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.  

За його словами, у порівнянні з агарним землеробством впровадження зрошення потребує залучення чималих додаткових коштів. На один гектар в середньому витрачається близько 2000 доларів, і це якщо не враховувати подачу води до машин.  Проте експерт запевнив, що збільшення врожайності та багаторічна стабільність у отриманні високих врожаїв покриває ці витрати.

Керівник лабораторії зазначив, що для досягнення рівня виробництва зернових в Україні в обсягах 80 млн. тонн на рік зрошення є просто необхідною передумовою. Для забезпечення постійного виробництва зерна на рівні 80 млн. тонн у несприятливі посушливі роки необхідно довести площі зрошення до 3 млн. га

Така площа визначена за умови, що частка зернових на зрошувальних землях складатиме 50% в структурі посівів, а середня їх врожайність становитиме не менше 7т/га. Це дозволить щорічно вирощувати на зрошувальних землях не менше 10,5 млн. тонн зернових.

Звичайно ж, якщо частку зернових на зрошувальних землях збільшити до понад 50%, а наситити зрошувальні землі посівами кукурудзи, то площу зрошення можна буде і зменшити. Але в будь-якому випадку для сталого виробництва зерна необхідно довести площі зрошувальних земель до 1,5 - 1,7 млн. га.

Площа зрошення у 2014-2015 рр. складала близько 490 тис. га (з врахуванням анексії Криму). З них дощуванням (з використанням дощувальних машин) зрошувалося 400-410 тис. га. 80-90 тис. га складали площі крапельного зрошення.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0