Спецможливості
Новини

В Україні нелегально вирощують генно-модифіковані сою, ріпак та кукурудзу, — USDA

07.12.2020
3701
В Україні нелегально вирощують генно-модифіковані сою, ріпак та кукурудзу, — USDA фото, ілюстрація

В Україні, попри заборону комерційного виробництва генно-модифікованих сільськогосподарських культур, практикується вирощування ГМ-рослин. Йдеться у річному звіті «Біотехнології та інші нові технології виробництва» Міністерства сільського господарства США (USDA) щодо України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apps.fas.usda.gov.

У звіті констатують, що чинне законодавство України щодо біобезпеки забороняє вирощування незареєстрованих сільськогосподарських культур в Україні та вимагає реєстрації будь-якого вмісту ГМ у продуктах, що імпортуються в Україну. Втім, уряд України ще не розробив нормативно-правову базу, що встановлює процедури для затвердження та реєстрації вмісту ГМ.

Тому на даний час в країні жодна генно-модифікована продукція не може бути законно культивована в країні або імпортована в Україну.

Однак, згідно зі звітом, при експортуванні позитивні результати ГМ-тестів для кукурудзи, ріпаку та сої свідчать про те, що в Україні існує рослинництво з генетично-модифікованою продукцією.

В USDA кажуть, опираючись на промислові чутки, що в Україні вирощується 50-65% сої, 10-12% ріпаку і менше ніж 1% кукурудзи, вироблених на експорт, мають позитивні ГМ-тести.

У 2018 році звіт румунської неурядової організації підтвердив наявність насаджень ГМ-сої в Україні в Полтавській, Хмельницькій, Київській, Кіровоградській, Житомирській та Вінницькій областях.

Підтверджує цей факт також використання у посівах сої гербіцидів суцільної дії з групи солей гліфосату.

«За останні кілька років, як вважають, частка виробництва ГМ-сої залишається стабільною. Однак важко точно оцінити обсяг виробництва ГМ-культур в Україні», — зазначається у звіті міністерства.

Вважається, що незаконне виробництво ГМ-кукурудзи мінімальне, насамперед через обмежений доступ до контрабандного насіння, що потребує щорічного оновлення. У звіті також зазначають, що мінімальна зацікавленість у вирощуванні ГМ-кукурудзи може бути пов`язана з суттєвим покращенням показників традиційних сортів та гібридів.

 

Ключові слова: ГМО, Соя, Кукурудза, ріпак

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0