Спецможливості
Новини

В Україні почали збирати лохину та чорницю

12.06.2018
6752
В Україні почали збирати лохину та чорницю  фото, ілюстрація

Рання весна і тепла погода «прискорили» дозрівання ягід, урожай яких уже цими днями почали збирати на фермерських господарствах Закарпаття, пише propozitsiya.com  з посиланням на Mukachevo.net.

Є ранньо-, середньо- та пізньостиглі сорти, завдяки чому свіжу ягоду збирають від липня до жовтня. Нині площі власно вирощених саджанців вже дають свій перший врожай, який розпочався на 2 тижня раніше.

"Плантаціїя, які були посаджені ще в 2012 році, – у нас уже буде близько 20 тонн з п'яти гектарів. Якщо брати дохідність самої лохини відповідно до витрат, які супроводжують той процес, операційні витрати, то я думаю, що тут рентабельність порядку 200%", – каже директор господарства з розведення лохини Віктор Дитинко.

Соковиту лохину та чорницю  з долинської плантації постачають на український ринок, а от саджанці, які в сучасній лабораторії вирощують з бруньок, продають до європейських країн.

Підприємливі прикарпатці контракт на продаж посадкового матеріалу підписали з Нідерландами та Сербією.

 

На повну працюють господарства на Виноградівщині, у селі Дюла, звідки до слова цьогоріч було доставлено найбільше полуниці на прилавки закарпатських ринків та магазинів. Проте в горах сезон лохини ще не стартував, хоча це традиційний та ледь не основний промисел мешканців гірських сіл.

Також продукція з карпатських дикоросів, яку вже майже три роки виготовляють «Джерела Карпат», завоювала ринки Чехії, Німеччини, Латвії, Польщі, Угорщини, Азербайджану, Уганди і Панами.

Однак поки що внутрішній ринок ягоди насичений місцевою продукцією тільки на 1/8. Зараз попит з боку ринку покривається в основному за рахунок імпортних поставок.

В Україні є всі сприятливі умови  для вирощування і культивування  лохини і чорниці. Важливо відзначити, що конкуренція з боку європейських ринків все ж таки є. Постачальником лохини та чорниці уже протягом багатьох років зарекомендувала себе Польща: тут величезні плантації чорниці, полуниці, суниці, а також улюбленої усіма лохини. Через високі стандарти, до яких польські виробники вже пристосувалися, положення їхніх експортерів буде вигіднішим, ніж у новачків з України, проте це справа досвіду і часу.

Інтерв'ю
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0