Спецможливості
Новини

В Україні на енергетичні потреби використовують менше 1% соломи

10.05.2017
2385
В Україні на енергетичні потреби використовують менше 1% соломи фото, ілюстрація
Стебла просто приорюють після того, як зібрано урожай, і вони протягом двох-трьох сезонів перегнивають у грунті. Надлишок стебел соняшнику та кукурудзи дуже негативно позначається на якості наступних видів рослин, що їх будуть вирощувати на цьому полі

В Україні на енергетичні потреби використовують менш ніж 1% соломи. Щодо основної частини, то вона йде на підживлення грунту, а також застосовується як підстилка для тварин. Незначна частина соломи йде на експорт - у тюках її поставляють у Польщу та Словаччину. Однак це дуже малі обсяги. Таку думку висловив завідувач відділу органічних енергоресурсів Інституту відновлювальної енергетики НАН України Володимир Клюс, пише propozitsiya.com з посиланням на expres.ua.

Експерт зазначив, що солому спалюють перш за все в тюках. Крім того, з неї виготовляють брикети, пелети. Для спалювання в котлах можна використовувати будь-яку солому й стебла рослин. Однак солому пшениці та ячменю доцільніше використовувати для корму або як підстилку, тоді як солому ріпаку, сої, а також стебла кукурудзи, соняшнику варто спалювати в котлах, так роблять, скажімо, у США.

"У нас, на жаль, стебла просто приорюють після того, як зібрано урожай, і вони протягом двох-трьох сезонів перегнивають у грунті. Зауважу, що надлишок стебел соняшнику та кукурудзи дуже негативно позначається на якості наступних видів рослин, що їх будуть вирощувати на цьому полі", - зазначив В. Клюс.

За розрахунками Інституту, в Україні кількість соломи становить щонайменше 60 - 70 млн т. Трьома тоннами соломи можна замінити 1 тис. м3 природного газу.

"Однак, на наш погляд, краще не використовувати солому необробленою, бо вона має низьку енергетичну щільність, та й возити її на великі відстані нерентабельно. Краще переробляти солому на біовугілля, яке потім брикетувати, а вже після цього спалювати у формі брикетів або гранул. Тоді енергетична щільність такого палива буде вдвічі вищою, ніж у соломи. А це означає, що витрати на перевезення цього рослинного біопалива зменшаться вдвічі",- радить науковець.

На сьогодні існує автотермічна технологія переробки біомаси, коли з тонни соломи можна виробити тонну біовугілля, яке за теплотворною здатністю наближається до антрациту. Тому великі обсяги біовугілля можна використати, наприклад, і в промисловому масштабі - на ТЕЦ, де не вистачає антрациту.

Усе виробництво - обладнання, приміщення, склади, транспорт тощо, тобто вся технологія, окуповується приблизно за 1,5-2 роки.

Довідка

У Херсонській області, за даними департаменту агропромислового розвитку ХОДА, з гектара з-під зернових збирають по 4 т соломи на богарі - тобто на полях, які не поливають, та 6 - 7 т - на зрошуваних землях.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее

1
0