Спецможливості
Новини

В Україні є три моделі розвитку ринку землі - Мартинюк

28.09.2016
1831
В Україні є три моделі розвитку ринку землі - Мартинюк  фото, ілюстрація
В Украине есть три модели развития рынка земли - Мартынюк

Перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк розповів, що в Україні існує три основних моделі запуску ринку землі.

Про це повідомляє Agronews 

Перша модель передбачає продовження мораторію на тривалий термін

Нинішній мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє до 1 січня 2017 року. Сьогодні спостерігається недосконалість вітчизняного законодавства про ринок земель, через це питання про зняття мораторію досить неоднозначне. Також до списку ризиків входять падіння економіки через масової купівлі української землі іноземцями за низькими цінами і масштабні корупційні схеми.

На думку Максима Мартинюка, це програшний варіант.

Заступник міністра зазначив, що вважає цей варіант найгіршим і готовий визнати його право на існування лише за умови, що держава візьме на себе зобов'язання по викупу паїв у бажаючих їх продати. За дуже приблизними оцінками, таких близько 1 млн осіб. Після цього, каже Мартинюк, можна закрити питання з мораторієм і працювати в певній системі координат. Але право громадян на розпорядження своєю власністю повинно бути реалізовано, це навіть не обговорюється.

 

Друга модель - запуск ринку землі в форматі продажу прав оренди

У Міністерстві агрополітики розробили законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який передбачає розблокування статус-кво через запуск продажу права оренди.

Мартинюк відзначає, що в такому випадку відбудеться невелике пожвавлення у всіх сегментах земельного ринку, але глобального ефекту реформування галузь не відчує.

 

Третя модель - поетапний запуск ринку землі

Мартинюк відзначає, що в рамках цієї моделі на першому етапі виставляється на продаж частина державного банку – до 1 млн га. Цей етап триває приблизно 2 роки. На другому етапі ринок відкривається для приватних осіб.

Як підсумував Максим Мартинюк, держава отримує позитивний економічний ефект від появи нового ринку, який за підсумками першого етапу становитиме $7-8 млрд. Заступник Міністра затятий прихильник третьої моделі, оскільки вона найбільш ліберальна з усіх можливих найближчим часом в Україні.

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0