Спецможливості
Новини

На Сумщині планують зібрати більш як 3,5 млн тонн зерна

27.07.2018
1410
На Сумщині планують зібрати більш як 3,5 млн тонн зерна фото, ілюстрація

Три з половиною мільйони тонн зерна — такий прогноз на цьогорічний урожай у Сумській області. Збір врожаю ранніх зернових культур на Сумщині розпочався з 5 липня. І хоча дощовий тиждень дещо уповільнив темпи збирання, все ж вони планують завершити жнива до початку серпня.  Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на телеканал ATV.

Як зазначив Олександр Маслак, директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сумської області: “У нас в області передбачається до збирання 256 тис га ранніх зернових культур. На даний момент зібрано 26 тис га, що становить 10% запланованих площ, намолочено 122 тис тонн ранніх зернових культур із середньою врожайністю 47 ц/га”.

У Департаменту агропромислового розвитку зазначають, що середній показник урожайності в області дещо поступається результатам минулого року.

Основні фактори, які стримують темпи збирання зернових, за повідомленням, це погодні умови. Дощі, що почалися з середини липня, суттєво впливають на темпи збирання врожаю та якість вирощеної продукції.

“Згідно із державними стандартами якості зерна, рекомендована вологість зерна при збиранні повинна бути не вищою 14,5%. Ми ж на сьогодні маємо вологість зерна від 20 і вище відсотків. Це підвищує собівартість виробництва продукції, оскільки потребує додаткових затрат на сушіння зерна. За даними елеваторів, які розташовані у нас в області, тарифи на ті послуги, які вони надають, зросли порівняно з минулим роком від 20 до 25%”, — пояснив Олександр Маслак.

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0