Спецможливості
Новини

У США рослинам роблять ін’єкції за допомогою дронів

30.01.2021
728
У США рослинам роблять ін’єкції за допомогою дронів фото, ілюстрація

Науковці Массачусетського технологічного інституту випробовують новий спосіб боротьби з хворобами рослин — ін’єкції за допомогою дронів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Science News for students.

Дрон зависає перед рослиною томату, наприклад, і випускає маленькі дротики, що впиваються в стебло.

Як пояснили науковці, до цих розробок їх підштовхнув той факт, що за традиційного способу внесення ЗЗР лише 5% обсягу препарату потрапляє в рослину, решта ж забруднює ґрунт і ґрунтові води. А деяким хворобам взагалі неможливо перешкодити, розпилюючи препарат, оскільки так він ніколи не потрапляє в потрібні органи рослини.

Тому вчені МТІ сподіваються, що дані проблеми можна буде вирішити за допомогою фітоінжектора — пристрою, який вони розробляють.

Фітоінжектор передбачає новий спосіб доставки препарату до рослини. Засобом доставки виступає тоненький клаптик матерії, до якого прикріплені мікроголки, які й виконують ін’єкцію рослині. Потім мікроголки розпадаються, а тканина відпадає або її відривають.

Мікроголки виготовляють зі спеціального твердого шовку, що нагадує пластик, з якого також можна виготовляти медичні імпланти. Однак ученим МТІ довелося змінити формулу матеріалу, щоб він розпадався. Шовкові мікроголки різного розміру вже випробувані на різних культурах. Створені навіть шовкові голки такого розміру, що пробивають кору апельсинового дерева.

Випробування показали, що мікроголки успішно доставляють препарати з різним розміром молекул. Тепер учені досліджують, наскільки ефективно препарат, доставлений фітоінжектором, надходить до різних органів рослини — від коріння до листя.

Інтерв'ю
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0