Спецможливості
Новини

У Силіконовій долині бум інвестицій в агротехнології

17.04.2017
2188
У Силіконовій долині бум інвестицій в агротехнології фото, ілюстрація

Інвестори вклали у винаходи для аграрної сфери починаючи з 2014 року $10 млрд. Для багатьох інвесторів стає все очевиднішим: фермери – ключ до процесу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на онлайн-майданчик agfunder.com, що відслідковує ситуацію в галузі.

 «Ми знаходимося на порозі чергової аграрної революції, і вона цифрова не менш, ніж біологічна. Так як перші порівняно прості мобільні телефони потрясли ринок у 90-і роки і проклали шлях до інновацій і швидкого поширення кількома роками пізніше, те саме відбувається зараз в агротехнологіях. Ми зараз на самому початку», - стверджує керівник напрямку медіа і досліджень AgFunder Луїза Бьорвуд-Тейлор.

З $3,2 млрд, інвестованих в агротехнології в 2016 році, найбільша частка – 40% - прийшла з новими технологіями сервісу доставки та електронної торгівлі продуктами, таких як доставка свіжих продуктів і зв’язок між споживачами та виробниками продуктів харчування. Другий за величиною напрямок інвестицій (22%) – нові біотехнології, наприклад, інкрустація насіння бавовнику з використанням корисної мікробіоти. Третій напрямок (11%) – програмне забезпечення для управління фермами.

Зараз у Силіконовій долині зібрано понад 300 аграрних стартапів. Серед них:

FarmDog – онлайн-інструмент, який використовує дані з незалежних джерел, щоб допомогти обрати Вам (і Вашим сусідам) оптимальну систему захисту від шкідників і хвороб;

Benson Hill Biosystems – платформа «обчислювальної селекції», котра обіцяє прискорити процес селекції удвічі;

Blue River Technology – робот-обприскувач, який визначає потреби кожної конкретної рослини і реагує на них.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0