Спецможливості
Новини

У поширенні АЧС є системні проблеми

02.02.2017
1211
У поширенні АЧС є системні проблеми фото, ілюстрація
Володимир Лапа, керівник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

В Україні ситуація з африканською чумою свиней склада. За останні три роки динаміка збільшується: 16 випадків, потім – 40, тепер – 91, захворювання зафыксовано вже в 20 областях. І в цьому є системні проблеми. Детальніше розповів керівник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв'ю censor.net.uа, пише propozitsiya.com.

Він нагадав, що раніше одну з основних ролей з ліквідації таких хвороб грала ветеринарна міліція. "У людей, які там працювали, був не дуже однозначний імідж - корупціонери", - додав експерт. Наразі, ветеринарна міліція ліквідована, а до роботи долучається Нацполіція. Міністр аграрної політики Тарас Кутовий запропонував уряду створити в Нацполіцією спільні мобільні групи.

Також В. Лапа додав, що є серйозні настрої щодо покарання винних, які не допрацьовують - починаючи із співробітників служби, закінчуючи спорідненими установами.

Є прогалини у законодавстві про дорожній рух: немає такої підстави, як перевезення худоби, для зупинки транспортного засобу. Це означає, що не існує можливості її перевірити: звідки вона – з інфікованої зони чи ні, чи супроводжується належними ветеринарними документами. В цьому аспекті боротьба малоефективна, включаючи неактуальний розмір штрафів - від 50 до 300 грн.

Далі – місце забою. Для власних потреб можна забивати не на бійнях, які мають експлуатаційний дозвіл. Це створює тіньовий ринок. Дві третини свинини проходить через якісь незрозумілі бійні, а потім з’являються на ринках, де перевірити продукцію на АЧС – надзвичайно дороге задоволення (близько 400 грн). Тому підготовлено законопроект стосовно штрафів, відповідальності за непроведення ідентифікації та обмеження можливості подвірного забою. Окрім цього, є низка стимулючих заходів: запровадження програми компенсації для господарюючих суб’єктів, які постраждали внаслідок АЧС.

Ще один блок – антикорупційна діяльність. Зараз запроваджується пілотний проект у Києві та Київській області по відеофіксації перевірок. Також по Києву відпрацьовуємо пілотний проект по онлайн-системі, щоб заявник міг побачити, на якому етапі розгляд його заявки.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее

1
0