Спецможливості
Новини

У Польщі сезон полуниці опинився під загрозою: які причини

25.06.2021
992
У Польщі сезон полуниці опинився під загрозою: які причини фото, ілюстрація

Цього року у Польщі скаржаться на неурожай полуниці. Ягоди буквально псуються на очах. Одна з причин такої ситуації — недостатня кількість сезонних працівників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на inpoland.net.pl.

Значною мірою обставини погіршила спека, яка нещодавно почалася у країні. Фермери побоюються, що зможуть зібрати лише половину із запланованого урожаю. 

Фермер з Коконіна в гміні Білини Станіслав Вінярський зазначає, що ягоди у 2021 році вродили погано, бо було багато заморозків. Коли ж почалася літня спека, то земля пересохла. Такі погодні контрасти негативно вплинули на урожай.

«На наших полях все пропало. Кущі почали сохнути, а полуниця буквально вариться на грядці від високої температури. Урожайність дуже низька», — констатує Станіслав Вінярський.

На його думку, за оптимістичним припущенням, польські ферми зберуть лише 50% того, що передбачали отримати.

Крім того, не останню роль у загостренні проблеми зіграв і брак робочих рук. Польща неодноразово зазначала про критичну нестачу сезонних працівників. Та зараз українських громадян менше цікавить така робота, ніж у попередні роки. 

Нагадуємо, що у Польщі,  як правило, платять 3-4 злоті за кілограм зібраних ягід. Людина, яка працює на польських полях по вісім годин щодня, може заробляти близько 3 тисяч злотих (майже 670 євро) за місяць. Це менше, ніж пропонують інші європейські країни.

 

Інтерв'ю
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0