Спецможливості
Новини

В Одеській області закладено перший в Україні фісташковий сад

14.08.2019
761
В Одеській області закладено перший в Україні фісташковий сад фото, ілюстрація

Фермер Андрій Петков з міста Ізмаїл Одеської області заклав перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га. В даний час рослини вже мають висоту 40 см. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Плантація закладена майже рік тому сіянцями, які фермер привіз з Узбекистану, де вивчав досвід вирощування фісташки та особливості цієї культури.

Зараз рослини мають висоту 40 см, а деякі взагалі 50-60 см. У наступному році Андрій Петков планує прищеплювати сортові форми рослини: «Керман» -для жіночих рослин та «Петер» - для чоловічих.

Перший врожай фісташки аграрій розраховує отримати через 5 років, а повне плодоношення - вже на 12-15 рік існування саду. Кожне дерево здатне дати 320-1000 г горіхів за сезон.

«Фісташка як культура цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах та практично не вимагає поливу. В даний час рослини взагалі знаходяться на повному самозабезпеченні без добрив, хімії та поливу. Весь догляд полягатиме у формуванні крони. А друга причина економічна, адже фісташкові горіхи високо цінуються на ринку», - зазначає садівник з Одеської області.

Поки фісташка зростає, Андрій Петков в міжряддях планує посадити дикий подовий мигдаль та з часом прищеплювати. Мигдаль починає плодоносити на 3-4 рік, тому аграрій зможе заробляти гроші з саду, поки фісташка ще не плодоносить. На 15-й рік мигдаль викорчовується.

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0