Спецможливості
Новини

У Мінекономіки підвели підсумки щодо результатів проведення онлайн-семінарів для пасічників

29.03.2021
653
У Мінекономіки підвели підсумки щодо результатів проведення онлайн-семінарів для пасічників фото, ілюстрація

26 березня відбулося засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Мінекономіки, обласних державних адміністрацій, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій у сфері бджільництва.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на МРЕТ.

Так, учасників поінформували про результати проведення онлайн-семінарів, направлених на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів, попередження та недопущення отруєння бджіл.

«Протягом лютого-березня по всій території України відбулося 227 тематичних семінарів, участь у яких взяли понад 5 тисяч пасічників та 2,6 тисяч аграріїв. Основною метою цих заходів було налагодження ефективної комунікації пасічників та аграріїв на рівні об’єднаних територіальних громад для недопущення отруєння бджіл при обробітку полів. Наша спільна ціль — забезпечити злагоджену взаємодію усіх учасників цього процесу для збереження здоров’я бджіл, рослин та успішно провести весняну посівну кампанію», — зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Ключовими питаннями онлайн заходів стало обговорення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання усіх умов під час здійснення обробітку полів засобами захисту рослин, інформування про державні програми підтримки та питання відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.

Під час останьої наради учасники також обговорили основні аспекти наказу Мінекономіки №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», який вже набрав чинності та включає такі дані:

  • план породного районування бджіл;
  • порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
  • порядок реєстрації пасіки;
  • інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР.

Крім того, учасників робочої групи та присутніх було поінформовано про реєстрацію у Верховній Раді України законопроєктів направлених на розвиток галузі бджільництва.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее

1
0