Спецможливості
Новини

У Мінекономіки не хочуть підтримувати законопроєкт, який захищає одеських аграріїв, — нардеп Плачкова

02.11.2020
673
У Мінекономіки не хочуть підтримувати законопроєкт, який захищає одеських аграріїв, — нардеп Плачкова фото, ілюстрація
Тетяна Плачков

Одеська облдержадміністрація не зверталася до Кабінету Міністрів України з приводу виділення коштів із резервного фонду, попри те, що ситуація із посухою визнана надзвичайною, повідомила народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Тетяна Плачкова на своїй сторінці в Facebook.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

«Отримала відповідь Мінекономіки за своїм депутатським зверненням про необхідність підтримки постраждалих від посухи аграріїв. Суть його була простою і дуже зрозумілою: чітко викладені пропозиції щодо зниження податкового тиску на сільськогосподарських товаровиробників Одеської області, для яких 2020 рік став справжнім випробуванням, поставивши їх на межу банкрутства», — розповіла вона.

Парламентарій зазначила, що мова йшла про критичне соціально-економічне становище всього південного регіону Одещини.

«Посуха призвела до того, що коштів для сплати податків та орендної плати за користування земельними ділянками аграріям катастрофічно не вистачає. Під загрозою і посівна-2020. Разом ми виробили комплекс конкретних заходів, які б врятували ситуацію, і розробили законопроект № 3841 щодо надання виробникам сільгосппродукції області на безповоротній основі одноразової грошової допомоги з резервного фонду держбюджету. Його з колегами з різних фракцій ми зареєстрували ще в середині липня! І ось відповідь — Одеська облдержадміністрація з приводу виділення коштів із резервного фонду в Кабмін не зверталася, хоча засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки проводила і ситуацію з посухою визнала надзвичайною», — заявила Плачкова.

За її словами, підстав для виділення допомоги з держбюджету в Мінекономіки «не бачать».

«Як пише мені міністр, 15 млн аграрії отримали з обласного бюджету: по 5 млн — на здешевлення вартості електроенергії для зрошення, вартості насіння і на часткову компенсацію витрат на утримання корів і овець. А те, що це крапля в морі, його не хвилює. Натомість хвилює, що сільгосптоваровиробники Одещини ще нібито винні державі 2,47 млн за кошти, які виділялися їм у 1997-1998 роках. А за період до історичного матеріалізму нічого не винні?», — обурилася політик.

Народний депутат повідомила, що міністр стверджує, що Резервний фонд держбюджету формується не для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в аграрній сфері, а для ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

«Та й взагалі безповоротно виробникам сільгосппродукції нічого не належить. Тому законопроєкт у міністерстві не підтримують. Ось таке ставлення держави до однієї з ключових галузей економіки в одній з ключових областей України. Але весь цинізм ще й у тому, що трохи більше місяця тому на офіційному інтернет-представництві Президента України ряснів заголовок, що Зе очікує від уряду оперативних пропозицій щодо допомоги фермерам і аграріям, постраждалим від посухи, вже зараз, а не тільки на майбутнє. Так і хочеться запитати: Ну що, пане Президенте, дочекалися?», — резюмувала Тетяна Плачкова.

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0