Спецможливості
Новини

У Каліфорнії на виноградниках замість пестицидів використовують сов

31.10.2021
631
У Каліфорнії на виноградниках замість пестицидів використовують сов  фото, ілюстрація

Замість того, щоб вдаватися до родентицидів для відлякування мишоподібних гризунів, аспіранти Державного університету Гумбольдта в Каліфорнії досліджують більш природний метод із залученням сов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi

Експеримент є частиною довгострокового дослідження під керівництвом професора Метта Джонсона. Команда студентів, куди входять Лаура Ечавес, Саманта Чавес та Хайме Карліно, встановила близько 300 совиних гнізд на 75 виноградниках у долині Напа. Дослідники документують вплив пернатих на боротьбу з гризунами і вже відзначили такі факти. 

У сіпух є чотиримісячний сезон гніздування, протягом якого вони проводять близько третини свого часу на полюванні. Сім'я сіпух може з'їсти до 1000 гризунів за сезон гніздування або близько 3400 штук за один рік. Поки що аспіранти виявили, що сипухи на виноградниках скорочують кількість ховрахів, але не мишей. 

Важлива частина дослідження полягає в тому, чи привела присутність цих сов до зниження використання родентицидів у долині Напа. З січня 2021 року Департамент регулювання пестицидів Каліфорнії встановив більш жорсткі обмеження на використання родентицидів, які можуть завдати шкоди тваринам, якщо ті з'їдять гризунів, отруєних родентицидами. 

Вчені кажуть, що більшість виноробів, які взяли участь в експерименті, більше не застосовують родентициди відколи додали на ділянки совині гнізда. У підсумку, в долині Напа близько 80% фермерів, які вирощують винний виноград, використовують гніздові ящики і близько 21% вдаються до родентицидів. 

Фермери століттями покладалися на сов та інших хижих птахів для полювання на гризунів, доки не з'явилися хімічні пестициди. Зараз старовинна практика відроджується — гніздові ящики з'являються на сільськогосподарських полях у США, Малайзії, Кенії та Ізраїлі, щоб захищати посіви більш природним чином.

Винороби також намагаються звести до мінімуму обробіток ґрунту та саджають багаторічні трави між рядами винограду для зменшення ерозії ґрунту. Загалом у долині Напа понад 40 000 акрів виноградників, з них 3800 сертифіковані як органічні.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0