Спецможливості
Новини

У Каліфорнії вирощуватимуть волоські горіхи без інсектицидів

06.09.2020
594
У Каліфорнії вирощуватимуть волоські горіхи без інсектицидів фото, ілюстрація

Департамент продовольства і сільського господарства Каліфорнії (CDFA) виділяє $ 1 млн на проєкт використання методів низького екологічного ризику для боротьби з шкідниками в горіховій промисловості штату, де з цього року заборонено використання хлорпірифосу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на growingproduce.com.

Проєкт планується завершити протягом 3 років. Він передбачає створення 6 демонстраційних ділянок площею 16 га по всій долині Сакраменто і Сан-Хоакін.

Біологічний контроль над павутинним кліщем буде вивчатися шляхом випуску хижих кліщів і посадки покривних культур для залучення природних ворогів.

Крім різних способів біоконтролю вчені перевірять також ефективність феромонів для порушення спарювання у цілого ряду основних шкідників волоського горіха, в тому числі плодової молі і апельсинового хробака Amyelois trantella.

Історично для боротьби з цими шкідниками застосовувався хлорпірифос та інші інсектициди широкого спектра дії.

Жорсткість регулювання агрохімічних речовин посилюється через побоювання з приводу їх впливу на здоров’я людини і навколишнє середовище. 

«Більш широке впровадження альтернативних методів захисту культур, не пов’язаних з обприскуванням, допоможе захистити здоров’я жителів Каліфорнії і вразливих екосистем, забезпечуючи при цьому безпеку ланцюжків поставок продуктів харчування», — говориться в заявці проєкту.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0