Спецможливості
Новини

В Індії фермер випадково купив саджанці найдорожчого сорту манго у світі, а продавати плоди тепер відмовляється

26.06.2021
1228
В Індії фермер випадково купив саджанці найдорожчого сорту манго у світі, а продавати плоди тепер відмовляється фото, ілюстрація

Індійський фермер Санкалп Сінг Паріхар чотири роки тому випадково придбав саджанці найдорожчого сорту манго у світі. А тепер продавати його плоди не хоче — прагне зробити цей сорт доступнішим для місцевих фермерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hromadske.

Усе почалося з того, що Паріхар вирушив до міста у пошуках насіння кокоса. Там він зустрів невідомого чоловіка, який за 33 долари запропонував йому продати «особливий саджанець». 

Через цікавість Паріхар вирішив його купити. 

«Я не знав, що це за сорт манго, але я назвав його Даміна на честь моєї матері й посадив», — розповів фермер.

Він каже, що разом із дружиною вирощував його як звичайне манго, але з часом почав помічати, що рослина має красивий червоний відтінок. Після цього стало відомо, що у Паріхара незвичний сорт, і його захотіли купити місцеві бізнесмени. 

Насправді ж це японський сорт манго під назвою міядзакі, який вважають найдорожчим у світі. У середньому за одне таке манго просять 50 доларів. Однак бували випадки, коли його продавали значно дорожче. Зокрема, у 2019 році два плоди продали за 4,5 тисячі доларів.

Наразі у своєму саду Паріхар уже виростив 52 такі плоди.

Проте поки що продавати їх не збирається: «Це наші діти, і зараз ми зосереджені на тому, щоб продовжувати їх розмножувати й використовувати насіння фруктів для посадки нових».

«Кожна індійська сім'я повинна мати можливість дозволити собі це манго. В Японії це дорого, тому що вирощують в особливих умовах. В Індії ми можемо вирощувати його природним шляхом і скоротити витрати», — пояснив фермер.

Паріхар також розповів, що торік місцевий телеканал новин розповів, що у нього є цей сорт. Після цього до фермера увірвалися грабіжники й вкрали 14 манго. Через це Паріхар найняв трьох людей і 9 собак для охорони фруктів.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0