Спецможливості
Новини

На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці

23.08.2020
897
На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці фото, ілюстрація

Чорно- й синьозерну пшеницю, а також голозерний ячмінь планують вирощувати на полях агрофірми в Красилівському районі. Головний агроном Василь Косюк розповів, що нові сорти кольорових зернових покращать харчування споживачів, бо мають корисні якості, втрачені в традиційних для нас червонозерних пшеницях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Власник компанії розповідає, що на полях с/г підприємства в Красилівському районі вирощують традиційні сорти червонозерної високоурожайної пшениці. Кольорові сорти планують сіяти для продажу і для випічки.

«Ми не хочемо бути одноманітними, ми хочемо бути унікальними і створювати той продукт, якого ще немає, який має додаткову цінність, особливо харчову. Вирощуємо спеціальні сорти такі як спельти, пшениці чорнозерні, голубозерні, голозерний ячмінь, також пігментовані», — каже директор компанії Олег Білявець.

Головний агроном агрофірми Василь Косюк каже, у світі почали більше уваги приділяти корисній для здоров'я їжі, і агрономія розвивається в цьому напрямку.

«Весь світ переходить на здорове харчування. Вирощування таких продуктів, які містять в собі велику кількість антиоксидантів, досить корисні для нашого здоров'я. Це наша тема, наш підхід», — розповідає Василь Косюк.

Насіння для дослідної ділянки у два гектари готовий надати Одеський селекційний інститут. Його старший науковий співробітник Сергій Поліщук розповідає: разом із колегою працював над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових понад 10 років, свої дослідження викладали в статтях наукових видань. Де селекціонери називають кольорові зернові «продуктом з поліпшеною харчовою цінністю».

«Зробили відповідні схрещення, в нас уже є свої сорти, які можна випробовувати в Україні», — додає Сергій.

Директор каже, що виведені в інституті сорти випробовуватимуть на полях агрофірми Красилівського району. 

 

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0