Спецможливості
Новини

Цього року очікується рекордний врожай ріпаку, який може знайти нового покупця в Китаї

11.04.2019
789
Цього року очікується рекордний врожай ріпаку, який може знайти нового покупця в Китаї фото, ілюстрація

Посівні площі під ріпаком ростуть третій рік поспіль. Фактори розширення - сприятливі погодні умови і привабливі ціни на цю олійну культуру. Ріпак став найприбутковішою культурою не тільки серед зернових, а й олійних, що не властиво для українського ринку. Про це розповіла Юлія Гаркавенко, аналітик аналітичного агентства УкрАгроКонсалт на Міжнародній конференції «Зерно Причорномор'я», передає propozitsiya.com.

Цього року очікується рекордний врожай ріпаку. «Ми матиме рекордні результати - 3,5 млн т, що на 23% вище попереднього прогнозу», - пояснила Ю. Гаркавенко.

Прогнозують і максимальне зростання переробки, яке триває кілька сезонів поспіль і граничний експорт - майже 3 млн т.

На ріпак спостерігається високий попит з боку Європи, основного нашого покупця. У цьому сезоні Україна може відкрити ще один великий ринок для свого ріпаку - Китай, який через торгівельну війну з Канадою шукає нових постачальників. «Але у нас немає дозвільних документів, їх ще потрібно отримувати, як це було з соняшниковою олією та соняшниковим шротом. Поки що будемо поставляти ріпакову олію. Україна зробила хороший ривок у виробництві ріпакової олії: з 8 тис. т в 2017/18 маркетинговому році до 67 тис. т в 2018/19», - додала спікер.

З січня нинішнього року запроваджується нова норма, згідно з якою повернення ПДВ отримують тільки фермери, які вирощують ріпак. Це означає, що експортери будуть намагатися вивезти продукцію якомога швидше.

Наталія Рудніченко

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0