Спецможливості
Новини

В ЄС на придбання землі привілеїв ніхто не має, - Айварас Абромавичус

07.08.2017
2434
В ЄС на придбання землі привілеїв ніхто не має, - Айварас Абромавичус фото, ілюстрація
Фото з особистого архіву Айвараса Абромавичуса

Екс-міністр економіки України Айварас Абромавичус вважає, що в питаннях ринку землі необхідно створити рівні умови для всіх компаній - як великих агрохолдингів, там і дрібних виробників. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Agroportal.ua.

Айварас Абромавичус є прихильником створення рівних умов для всіх учасників аграрного ринку. «Якщо ми надаємо якісь пільги дрібним виробникам, то фактично податки городян віддаємо неефективним дрібним фермерам», - зазначає екс-глава Мінекономіки України.

І наводить як приклад Євросоюз, де немає програм підтримки покупців землі сільгосппризначення, хоча дотації для фермерів дуже великі. «Для всіх дрібних і великих компаній є субсидії на купівлю пального, техніки, але на придбання землі ніяких привілеїв ніхто не має», - каже Абромавичус.

Ті самі дотації коливаються залежно від країни і від культур, які вирощують аграрії. І в майбутньому, на думку екс-чиновника, будуть поступово зменшуватися.

Якщо Україна хоче підтримати невеликих фермерів, то можна дати їм можливість купити держземлі за пільговою ціною.

У питанні проведення земельної реформи українська влада безнадійно запізнилася. І зараз це їй не під силу, переконаний екс-міністр. «Таку складну реформу, як земельна, потрібно було робити відразу, коли був високий мандат довіри з боку населення», - зауважує Абромавичус.

При цьому, якщо навіть зараз вона і буде проведена, то за досить поміркованим сценарієм, хоча для країни найкращим був би найбільш ліберальний варіант. «Я завжди просував максимально ліберальний сценарій її проведення, але зараз, напевно, погодився б на будь-який варіант з чітко приписаними датами запуску ринку», - уточнив екс-чиновник.

При цьому він зазначив, що не підтримує демонізування великих аграрних компаній у питанні проведення земельної реформи - що вони платять мало податків і встановлюють низьку орендну плату, а потім скуплять усю землю.

«Україна вже пішла шляхом великого індустріального землеробства, у деяких випадках - з глибинної переробкою, вертикальною інтеграцією і т. д. Не можна втрачати ці позиції. У нас стільки землі, що дрібному фермеру її теж вистачить», - переконаний Абромавичус.

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0