Спецвозможности
Новости

В епіцентрі агротехнологій

15.09.2008
551
В епіцентрі агротехнологій фото, иллюстрация

Цьогорік золота осінь подарувала вітчизняним аграріям не лише високі врожаї, а й можливість долучитися до передових світових технологій у щойно відкритому агротехнологічному центрі компанії “АМАКО”. В церемонії урочистого відкриття взяли участь високі посадовці, численні партнери компанії “АМАКО”, представники преси.

Стрімкий час щосезону висуває нові вимоги до обслуговування клієнтів. Нині аграрії, відвідавши західні заводи сільськогосподарського машинобудування, господарства своїх колег із розвинутих країн, обійшовши павільйони ганноверських агровернісажів, відчули смак цивілізованих стосунків між покупцем і клієнтом. Таких, коли покупцю завжди раді, розв’язання будь-якої проблеми сприймають не як важкий тягар, а як можливість допомогти своєму партнеру. Таких, коли, власне, самою метою роботи проголошуються статки клієнта. Відтак і відкриття агротехнологічного центру компанії “АМАКО” зумовлене вимогами часу та є фактично широким кроком до процвітання українських сільгоспвиробників. “Погляньте на нашу автомобільну стоянку, — пропонує генеральний директор компанії “АМАКО” Віталій Скоцик. — Сьогодні тут припаркувалися дорогі машини фермерів, які ще три роки тому мали обмаль землі, незрозумілі перспективи та навколишню цілину. Тепер усе змінилося завдяки їхньому знайомству із сучасними агротехнологіями”.
Того дня на території агротехнологічного центру панував справді святковий настрій. Його з усіма присутніми розділили й високопосадовці. Так, голова РНБО України Іван Плющ не шкодував добрих слів на адресу компанії “АМАКО”. “І в Україні, і за її межами розуміють, що Україна — насамперед аграрна держава, — підкреслив Іван Степанович. — За оцінкою провідних світових вчених, Україна потенційно може виробити продуктів харчування для більш як півмільярда людей у всьому світі. Наразі Україна поступово стає потужним експортером. Нині тут, у центрі, де ми з вами перебуваємо, зосереджені найновіші світові досягнення у технології вирощування сільгоспкультур. Що таке технологія? Це — земля, насіння, техніка і люди. Земля у нас найкраща була і є, люди в нас найкращі були та є, а от якісного насіння і високопродуктивної техніки нам не вистачало. Тепер з допомогою компанії “АМАКО” ця якість прийшла в Україну, і вже доволі багато відомих вітчизняних агрофірм демонструють результати на світовому рівні. На жаль, не кожен сільгоспвиробник має можливість впровадити в своєму господарстві найпрогресивніші світові технології. Втім, плекаю надію, що відкриття цього центру наблизить нашого аграрія до світових стандартів. Хочу виконати доручення Президента України Віктора Андрійовича Ющенка і привітати компанію “АМАКО” з відкриттям агротехнологічного центру, а також висловити щиру подяку за внесок “АМАКО” у справу технологічного переоснащення українського села. Переконаний, що, маючи такий центр, в найближчі п’ять років вони зроблять значно більше, ніж за попередні десять”.
Міністр аграрної політики України Юрій Мельник із радістю перервав міністерські будні й узяв участь у святі, влаштованому “АМАКО”.
“У повсякденній роботі міністерства не завжди є такі свята, як сьогодні, — з усмішкою зазначив він. — Я хотів би із задоволенням привітати керівництво компанії “АМАКО” з відкриттям такого центру, тому що це справді крок уперед у технічному переоснащенні сільського господарства. Впровадження нових технологій в агросекторі є пріоритетом, на якому мають сконцентруватися всі. Без сучасної техніки ми не виробимо належної кількості конкурентоспроможних продуктів. Я хочу подякувати компанії “АМАКО” від імені керівництва Уряду і керівництва Міністерства аграрної політики  за той внесок у розвиток сільського господарства, який вона зробила за 15 років своєї присутності на ринку України й привітати всіх нас із тим, що тепер ми маємо такий центр, куди можемо приїжджати, одержувати консультації, отримувати техніку і розвивати сільське господарство України”.
Захід пошанував своєю присутністю народний депутат України Юхим Звягільський, знаний не лише як досвідчений політик, а і як вправний аграрій, адже не так багато в Україні агрофірм, що обробляють таку велику кількість землі, як славнозвісна “Шахтар” шахти імені Засядька, очолювана Юхимом Леонідовичем.
“Агрофірма “Шахтар” шахти імені Засядька має більш як 100 тис. гектарів землі, — зазначив пан Звягільський. — У сільському господарстві в нас зайнято близько 5 тис. працівників. Здебільшого використовуємо сільгосптехніку від “АМАКО”. Вона є надзвичайно потужною і високопродуктивною. Як на мене, кращої техніки, ніж нині пропонує “АМАКО”, в Україні немає”.
Відзначив визначну роль “АМАКО” в осучасненні українського агросектору і віце-президент корпорації АГКО Гарі Коллар: “З допомогою високопрофесійного колективу “АМАКО” АГКО також зробила кілька вагомих кроків на українському ринку сільгосптехніки. Й ми віримо, що далі буде”.
Президент “АМАКО” Пекка Холкері з оптимізмом дивиться в майбутнє як України в цілому, так і компанії “АМАКО” зокрема: “Ми бачимо величезний потенціал аграрної України. Й наша компанія в змозі допомогти аграріям його реалізувати, поставивши технології, давши поради й забезпечивши належний супровід. В Україні маємо молодий, але професійний колектив. Переконаний, що у нас найкваліфікованіший персонал серед усіх компаній, що працюють у царині сільського господарства та його механізації”.
Попри втому, викликану численними приємними організаційними клопотами, генеральний директор компанії “АМАКО” Віталій Скоцик приділив належну увагу спілкуванню із журналістами.
“Ми не лише успішно впроваджуємо технології в українському сільському господарстві, а й хочемо, щоб сервіс, який ми надаємо нашим партнерам, щороку поліпшувався, — підкреслив пан Віталій. — Наші клієнти, компанії-партнери стають із кожним днем дедалі вибагливішими. Вони прагнуть одержувати високоякісний сервіс. Сервіс має стосунок не лише до технічного обслуговування, а й до впровадження таких методів роботи, які б якнайповніше задовольняли всі забаганки наших клієнтів. Безпосередньо будівництво центру складається з трьох етапів. Перший ми закінчили кілька років тому. Було збудовано навчальний центр, офісний підрозділ, склади із засобами захисту рослин і насінням. Другий етап — це додаткові склади комплектуючих і запчастин, близько 1000 м2 виставкової площі для техніки й приблизно стільки ж — для конференц-залів, офісних приміщень для надання якісних консультацій. Наразі триває третій етап: будуємо додаткові навчальні комплекси, території для передпродажної підготовки техніки та технологій і митні склади. Загальна інвестиція становитиме $25 млн. Україна має повернути собі славу житниці не лише Європи, а й усього світу. І нині насправді всі умови для цього в нашій країні є. Але сільгоспвиробник потребує кваліфікованої підтримки. І ось таку кваліфіковану підтримку ми надаватимемо як у Києві, так і в регіонах. Наступного року відкриємо ще два аналогічних центри — в Рівному та Запоріжжі, а наприкінці 2009 року, сподіваюся, в Україні буде не менше семи подібних споруд. Ми даємо можливість українському сільгосптоваровиробнику бути ефективним. Зробіть перший крок. Ми в змозі безкоштовно запропонувати вам, шановні аграрії, виробництво технологічної карти (для цього варто лише звернутися до нашого агротехнологічного центру). А надалі власник землі сам ухвалюватиме рішення: чи йому звертатися до нас за придбанням повної технології (в такому разі ми несемо повну відповідальність за результат), чи пошматувати технологію, придбавши окремі складові в різних компаній (в такому разі ми не гарантуватимемо аграрію кінцевого результату). На базі нашого центру існуватиме кредитно-брокерське бюро, схоже до тих, що працюють, приміром, в автосалонах. Там сільгосптоваровиробникам допоможуть оформити кредит і стати повноправними членами своєрідного клубу долучених до високих агротехнологій”.
Наближення наших аграріїв до світових стандартів у сільському господарстві останнім часом інтенсифікувалося. Інакше й бути не може. Ця хода просто приречена на збільшення обертів. За час своєї роботи в Україні компанія “АМАКО” зібрала 11-тисячний загал клієнтів. Це — як населення райцентру. Він розташувався в самому епіцентрі сучасних агротехнологій. Нехай же цей своєрідний райцентр, звиклий, одначе, до столичних стандартів, зростає і багатіє! Для цього є всі передумови.

Интервью
vitaliy skotsyk
20 сентября планируется начать всеукраинскую забастовку аграриев. О ее причинах и требованиях аграриев рассказал один из инициаторов, председатель Аграрной партии Украины Виталий Скоцик.  
Petro Melnyk2
Компания Agricom Group специализируется на растениеводстве. Обрабатывает землю в Черниговской и Луганской областях, выращивает масличный лен, подсолнечник, кукурузу, овес и гречиху. Но более известна

1
0