Спецможливості
Новини

У дискредитації агрохолдингів зацікавлені транснаціональні компанії?

30.10.2017
1414
У дискредитації агрохолдингів зацікавлені транснаціональні компанії? фото, ілюстрація
Світові транснаціональні компанії готові використовувати всі доступні засоби по дискредитації вітчизняних агрохолдингів в боротьбі за українську землю

Світові транснаціональні компанії готові використовувати всі доступні засоби по дискредитації вітчизняних агрохолдингів в боротьбі за українську землю. Таку думку висловив політолог Віктор Небоженко, прогнозуючи розвиток подій після скасування мораторію з продажу землі, пише propozitsiya.com за матеріалами unn.com.ua.

За його словами, під удар можуть потрапити компанії Юрія Косюка (Миронівський хлібопродукт), Олега Бахматюка (UkrLandFarming), Андрія Веревського (Кернел Груп) та інші великі агрохолдинги країни.

"У великих агрохолдингів головний противник - транснаціональні компанії. І це навіть не наш з вами рівень. Конфлікти будуть дуже гострі, тому що світові транснаціональні аграрні компанії давно націлилися на Україну. Найбільша цінність України - це близькість до Росії та великі українські чорноземи.

Олігархи олігархами, але вони наші. Їм би звичайно треба було вже формувати власні політичні сили. Як це сталося в Угорщині, Словаччині, Румунії і особливо в Польщі. Там аграрне політичне лобі неймовірно сильне. Але поки ми цього не бачимо", - пояснив В. Небоженко.

Вітчизняні агрохолдинги, схоже, не тільки позбавлені комплексної підтримки на політичному рівні, а й регулярно стають об'єктами всіляких політичних маніпуляцій і провокацій.

Так, недавно в парламенті в адресу МХП і його головного акціонера Ю. Косюка висували звинувачення, які зводилися фактично до того, що Ю. Косюк вибудував успішний бізнес і є самодостатнім підприємцем. Використовуючи гасла антиолігархічної боротьби, "радикали" звинуватили МХП в прибутковості.

Нагадаємо, в 2016 році агропідприємства заплатили близько 90 млрд грн податків до бюджету, що становить 16,5% зведеного бюджету країни. Станом на 1 червня 2017 року агросектор вже заплатив більше 13 млрд грн. При цьому відшкодування ПДВ отримав на рівні 10%. Найбільшим одержувачем відшкодування ПДВ за травень 2017 року стали компанії "Кернел-трейд" (А. Веревський) і "Нібулон" (О. Вадатурський).

До слова, нещодавно власником 5% "Кернел груп" став колишній глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики ВРУ Віталій Хомутинник. Він придбав частину агрохолдингу через свій інвестиційний бізнес "Cascade Investment Fund".

Про те, що може означати це об'єднання, експерти дискутують донині. Хтось впевнений, що це просто бізнес, інші ж припускають, що таким чином стався розрахунок "Кернел груп" за якісь послуги політика. Не виключено, що це може бути інвестиція А. Веревського в майбутнє, а саме спробу зберегти свій холдинг за допомогою політичного лобі під час боротьби зі світовими гігантами. Як би там не було, а дискредитації вітчизняним компаніям уникнути швидше за все не вдасться.

Політолог Олег Саакян вважає, що боротьба за землю буде аналогічна тотальному переділу часів 90-х.

"Все те, що відбувалося в 90-і роки з приватизацією. Перша хвиля це легалізація. Потім переділ того, що ще не було прихоплено. Потім відстріл і боротьба за невеликі шматки, які залишилися і перерозподіл тих, які були несправедливо на думку окремих суб'єктів розподілені між тими чи іншими гравцями. Теж саме нам треба очікувати і при знятті мораторію на продаж землі", - вважає політолог.

Методи боротьби за землю будуть різними: від самих м'яких до найрадикальніших, додав він.

"Починаючи від умовно м'яких методів: дискредитації, інформаційних кампаній, нездорового політичного лобізму до чисто кримінальних: тітушок і терористичних атак," - сказав він.

Ключові слова: АПК, МХП, Виктор Небоженко

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0