Спецможливості
Новини

В АПК країни реалізується понад 230 інвестпроекти на майже 37 млрд грн

01.09.2017
1532
В АПК країни реалізується понад 230 інвестпроекти на майже 37 млрд грн фото, ілюстрація
В АПК країни реалізується понад 230 інвестиційних проекти, загальною вартістю близько 36,7 млрд грн

За даними Держстату у січні-червні 2017 року обсяги освоєних капітальних інвестицій у сільське, лісове і рибне господарство становили понад 24,9 млрд грн і зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 40,6%. Їх частка у загальному обсязі інвестицій в економіці країни збільшилась з 14,5% (І-ше півріччя 2016 року) до 16,1%.

За інформацією департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій в АПК країни реалізується понад 230 інвестиційних проекти, загальною вартістю близько 36,7 млрд грн. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій - понад 76% від загальної вартості. Про це повідомили propozitsiya.com у прес-службі Мінагропроду.

Найбільша кількість інвестиційних проектів впроваджується у: Полтавській та Черкаській - по 23, Херсонській - 22 проекта, Вінницькій - 20, Київській та Кіровоградській - по 18.

У відомстві зазначають, що Вінницька, Одеська, Сумська, Київська та Черкаська області є лідерами серед регіонів із капіталовкладень в аграрний сектор. Їх сумарна частка становить 79% до загальної вартості інвестиційних проектів, що реалізуються в АПК країни.

Вартість інвестиційних проектів, що реалізуються в регіонах варіюється від 0,9 млн грн до 9,6 млрд грн, а саме:  205 (або 88% до загальної кількості) інвестпроектів - до 100 млн грн, від 100 млн грн до 500 млн грн – 21 проектів (9%), від 500 млн грн  до 1 млрд грн – лише один (або 0,4%) та понад 1 млрд грн – 6 проектів (2,6%).

Основні напрямки реалізації інвестиційних проектів: розвиток скотарства – 59; розвиток свинарства – 33; розвиток птахівництва – 23, обробка, зберігання та переробка зернових та технічних культур – 48, зрошення – 10, розвиток інфраструктури -  овоче - та фруктосховища – 21, багаторічні насадження – 11 та інші.

Найбільш перспективними напрямами є інвестиції в технології, інфраструктуру (зберігання, доробка та переробка продукції), оновлення техніки, альтернативну енергетику.

За розрахунками незалежних аналітиків у структурі інвестицій за І кв. 2017 року 97% всіх інвестицій прийшлось на матеріальні активи, аграрні компанії активно оновлюють техніку та обладнання (23% припадає на машини та обладнання, 15% - в транспортні засоби, 14% - в інженерні та інфраструктурні споруди, 11% - на нежитлові приміщення, тощо).

Очікуваним результатом від зростання інвестицій є збільшення виробництва продукції, продуктивності сільськогосподарського виробництва, скорочення витрат на логістику, експортної складової (в т.ч. і для переробленої (нішевої) продукціі).

Лариса Степанушко, editor@propozitsiya.com

Ключові слова: АПК, інвестиції

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0