Спецможливості
Новини

В АПК спостерігається тенденція до зменшення обсягу дотацій

25.09.2017
1866
В АПК спостерігається тенденція до зменшення обсягу дотацій фото, ілюстрація
У вересні обсяг виплачених сільгосппідприємствам за липень бюджетних дотацій, які нараховуються в 2017-му з використанням механізму квазіакумуляціі ПДВ, був найнижчим за останні чотири місяці

У вересні обсяг виплачених сільгосппідприємствам за липень бюджетних дотацій, які нараховуються в 2017-му з використанням механізму квазіакумуляціі ПДВ, був найнижчим за останні чотири місяці і склав 400 млн грн. Менший обсяг дотацій спостерігався лише в перші два місяці виплати - в квітні-травні, коли виплачувалися дотації за лютий-березень. Про це повідомив к.е.н., завідувач відділом фінансово-кредитної та податкової політики Леонід Тулуш Інституту аграрної економіки, пише propozitsiya.com за матеріалами proagro.com.ua.

При цьому аналітик зазначив, що тоді механізм квазіакумуляціі ПДВ тільки починав діяти, і кількість сільгосппідприємств, які включені до Реєстру одержувачів бюджетних дотацій, було незначним, а планові суми бюджетних дотацій - в три-чотири рази менше відповідних показників липня-вересня.

За розрахунками вчених Інституту, сума виплачених у вересні дотацій склала лише 2/3 по відношенню до серпневого (за червень) показнику і 3/4 - до обсягу дотацій липня (за травень).

Вересень став першим місяцем після зарахування до держбюджету коштів від спецконфіскаціі, коли сума відкритих асигнувань була істотно менше планового обсягу бюджетних дотацій. Сума сплачених у вересні дотацій склала лише 78% від планового показника в 513,2 млн грн.

Така тенденція ставить під сумни виконання планових обсягів дотацій, передбачених бюджетним розписом, незважаючи на стовідсоткове формування надходжень від конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації конфіскованого майна, які є основним джерелом дотації.

Коефіцієнт пропорційності за липень, за який виплачувалися дотації у вересні, мав найменше значення за весь час розрахунку даного показника. Це означає, що частка повернення сплаченого сільгосппідприємствами спецПДВ за цей місяць була найнижчою з початку запуску діючої програми бюджетної підтримки.

На наступні п'ять виплат - за серпень-грудень - плановий залишок виплатного фонду становить 1685 млн грн, з них три виплати передбачені в поточному році. Разом з тим бюджетним розписом на зазначені п'ять виплат - за серпень-грудень 2017 року - передбачено 2570 млн грн, з них за серпень-жовтень - 1555 млн грн.

Таким чином, місячний фонд бюджетних дотацій у подальшому буде знижуватися і навряд чи перевищить рівень поточного місяця в 400 млн грн, підсумував Л. Тулуш.

У той же час, за даними віце-президента компанії Agrogeneration Вадима Бодаєва, за рік українські аграрії втратили близько $20 млрд через скасовані дотації через ПДВ.

"В інших країнах така дотація є. Не варто забувати, що ми працюємо на відкритих ринках, дотація зменшує вартість товарів. Тому у нас розвивається в основному сировинне виробництво. Крім того, відсутні дешеві кредити. Банки ставлять надто високі застави, які неможливо потягнути. Тому, на мій погляд, діалог влади і бізнесу повинен йти навколо того, як знизити кредитні ставки", - відзначає експерт.

Ключові слова: АПК, дотації, ПроАгро

Інтерв'ю
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0