Спецможливості
Новини

В аграріїв уривається терпець

11.11.2013
594
В аграріїв уривається терпець  фото, ілюстрація

8 жовтня 2013 р. в Києві відбувся Другий Всеукраїнський аграрний форум, який об’єднав близько 500 представників сільського господарства з усіх областей України. Під час цього заходу  аграрії обговорили сучасний стан та низку негативних тенденцій в АПК. За результатами зустрічі було підготовлено листи із пропозиціями до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та голів депутатських фракцій.

8 жовтня 2013 р. в Києві відбувся Другий Всеукраїнський аграрний форум, який об’єднав близько 500 представників сільського господарства з усіх областей України. Під час цього заходу  аграрії обговорили сучасний стан та низку негативних тенденцій в АПК. За результатами зустрічі було підготовлено листи із пропозиціями до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та голів депутатських фракцій.

І. Бірюкова
i.byrukova@univest-media.com

На українські аграрні підприємства чиниться шалений тиск з боку державних органів. Про це під час виступу на Другому Всеукраїнському аграрному форумі заявив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.
«На місцях існує шалений тиск від органів державної влади. Наведу приклад. В одне із господарств Чернігівської області навесні прийшли із перевіркою податківці. Що вони перевіряли? Ви думаєте, що документи? Ні, вони перевіряли наявність мінеральних добрив на полях», — розповів він.
За словами Ліссітси, ревізори, виявивши, що аграрії внесли менше добрив, оштрафували їх.
«Два тижні тому податкова знову приїхала на те саме підприємство і виявила, що мінеральних добрив було внесено у чотири рази більше, і ще раз оштрафувала. Якусь логіку знайти тут майже неможливо», — зазначив президент УКАБ. За його словами, подібні речі відбуваються чи не на кожному підприємстві, в кожному районі та області.
Загалом атмосфера на Другому Всеукраїнському аграрному форумі була дуже емоційною. Аграрії попереджають владу: якщо продовжуватиметься політика утискання виробників сільгосппродукції у так темпі, то завтра галузь опиниться на межі банкрутства. В результаті, в країні знову почнуть вирізати худобу і близько сотні тисяч селян залишаться без роботи.
«Куди не зайдеш, всюди стоїть ціна питання, — заявив голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко. — Ми підіймали питання поборів з боку ДАІ, проблеми з податківцями та Верховною Радою. І будемо підіймати надалі».
Микола Стрижак, перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, доповнив: «Усе частіше у Верховній Раді реєструють законопроекти, які можуть дуже зашкодити або взагалі вбити галузь. Нічого не залишається, як прямо зараз, на форумі, створити страйковий комітет та йти до уряду і Президента. Бо якщо так буде і далі, то вихід один — закрити бізнес і відправлятися на біржу праці...»
Просто в очі міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку (котрий також взяв участь у роботі форуму), депутатам та представникам аграрного комітету Верховної Ради аграрії заявили про готовність створювати страйковий комітет та боронити свої права, йдучи до уряду та Президента. Причина: побори на дорогах під час перевезення вантажів, утиски з боку податківців та скасування фіксованого сільськогосподарського податку в галузі тваринництва...
Своєю чергою, міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк запевнив аграріїв, що він з ними по одну сторону барикад. Але нині потрібно не створювати страйкові комітети, бо «оця ходанина» не дасть позитивного результату. А через профільні асоціації подавати свої законопроекти, працювати та розвивати аграрний сектор економіки. І він впевнений, що від уряду та Президента буде очікувана реакція.
«Моя мета — щоб кожен законопроект, який проходитиме через аграрний комітет Верховної Ради, мав право на життя лише тоді, коли на ньому стоїть підпис керівника профільної асоціації», — заявив міністр.
Віце-президент Асоціації виробників молока України Денис Марчук прокоментував гарячу ситуацію в залі: «Такі форуми, де починається діалог влади та виробника, — явище позитивне. Ми всі знаємо, що є проблеми з ПДВ, ФСП, гостро стоїть земельне питання. Але моя думка — потрібно приходити з конкретними пропозиціями вирішення проблем. Бо якщо ми про них просто говоримо, це не означає, що вони вирішуватимуться. Так проблема повернення ПДВ була актуальною в молочній галузі. І нині законопроект про відшкодування ПДВ пройшов комітетські слухання й очікує на перше читання в сесійній залі».
«Пропозиції аграріїв з усіх областей України продиктовані прагненням ефективно працювати та нарощувати обсяги виробництва. Тому, зважаючи на серйозність проблем і можливі негативні наслідки, ми сподіваємося, що керівництво держави врахує думку аграріїв та практичні напрацювання під час форуму», — підкреслив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков. 
Під час форуму представники аграрних компаній з усіх регіонів України обговорили найгостріші проблеми АПК. Зокрема, сільгоспвиробників на сьогодні найбільше турбують:
   різке падіння цін на зерно та зниження прибутковості вирощування зерна;
   тиск контролюючих та дозвільних органів на галузь;
   значні затримки із державною реєстрацією права оренди земельної ділянки;
   обмеженість фінансування за рахунок коштів державного бюджету;
   перманентні спроби ревізії податкових стимулів для сільськогосподарських товаровиробників.
Основними пропозиціями учасників форуму були: зменшення тиску контролюючих та дозвільних органів на сільськогосподарську галузь у частині відміни, збільшення граничної чисельності державних реєстраторів прав на нерухоме майно з метою уможливлення подальшого обробітку землі та недопущення збільшення фіскального навантаження на сільськогосподарських товаровиробників і збереження діючих податкових режимів до 2018 р.

Інтерв'ю
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0