Спецможливості
Новини

У 2019 році виробництво молока в Україні вперше за роки незалежності опуститься нижче 10 млн тонн — Інститут аграрної економіки

13.11.2019
664
У 2019 році виробництво молока в Україні вперше за роки незалежності опуститься нижче 10 млн тонн — Інститут аграрної економіки фото, ілюстрація

У 2019 році виробництво молока в Україні вперше за роки незалежності опуститься нижче 10 млн т, поінформувала провідний науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Ольга Козак.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Інституту аграрної економіки.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, цього року обсяги виробництва молока можуть скоротитися порівняно з минулим роком на 3,5% — до 9710 тис. т.
При цьому на підприємствах виробництво цього виду продукції зменшиться з 2755,5 тис. т до 2721 тис. т (-1,3%). У господарствах населення виробництво молока скоротиться з 7308,5 тис. т до 6988 тис. т (-4,4%).

За оцінками учених, поголів’я корів може зменшитися до 1840 тис. голів (-4,1%), у тому числі: на підприємствах — до 440 тис. голів (-5,9%), а у господарствах населення — до 1400 тис. голів (-3,6%).

«Найбільш критичною є ситуація з поголів’ям корів у сільськогосподарських підприємствах. Адже 2018 року — вперше за часів незалежності України (!) — вони продемонстрували приріст на 1,2%. Натомість у поточному — вирізали майже 30 тис. корів», — висловила занепокоєння експерт.

Відповідно до скорочення виробництва молока за 9 місяців відмічається зменшення обсягів його реалізації на переробні підприємства: сільськогосподарськими підприємствами — на 4%, господарствами населення — на 23%. Тобто, за 2019 рік переробні підприємства недоотримають порівняно з минулим роком до 10% молока, спрогнозувала Ольга Козак.

За її словами, дефіцит якісної сировини, в свою чергу, зумовлює підвищення ціни на неї. Так, темп зростання ціни на молоко в 2019 році був вищим, ніж торік. Ціна за січень-вересень поточного року зросла на 7,4% проти аналогічного періоду 2018 року.

Внутрішня ціна в Україні на якісне молоко вже давно відповідає, а в останні місяці навіть перевищує (!) світові. Така тенденція буде зберігатися до кінця року. 

Водночас витрати на матеріально-технічні ресурси, що споживаються в молочному виробництві, зросли за 9 місяців лише на 1,2%.

«За таких умов, рентабельність виробництва молока у підприємствах у 2019 році очікується на рівні 18-20%», — спрогнозувала Ольга Козак.

 

Ключові слова: молоко, поголів`я корів

Інтерв'ю
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее

1
0