Спецможливості
Новини

2019 року обсяги виробництва сільгосппродукції можуть зменшитись на 3.7%, – Інститут аграрної економіки

08.05.2019
672
2019 року обсяги виробництва сільгосппродукції можуть зменшитись на 3.7%, – Інститут аграрної економіки фото, ілюстрація

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, обсяги валової продукції сільського господарства у 2019 році становитимуть 258,6 млрд грн (у постійних цінах 2010 року). Це на 3,7% менше показників минулого року, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ННЦ.

За його словами, валова продукція рослинництва може зменшитися на 5,3% проти показників 2018 року і становити 188,2 млрд грн.

Виробництво зернових і зернобобових культур прогнозується на рівні 68,4 млн т проти минулорічних 70,0 млн т, тобто на 2,3% менше, ніж торік.

Очікується збільшення виробництва ячменю, пшениці, ріпаку та овочів закритого ґрунту.

За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, прогнозується збільшення на 0,8% проти 2018 року виробництва валової продукції тваринництва – до 70,5 млрд грн.

Обсяги виробництва м’яса, молока і вовни зменшаться в межах 1,2-4,7%.

Виробництво яєць зросте на 3,4%, а м’яса птиці – на 7,4%.

Таким чином, у 2019 році збережеться тенденція стабілізації сільгоспвиробництва,  досягнутого у попередні роки, а деякий спад зумовлений високою порівняльною базою 2018 року, коли Україна вперше у своїй історії перевищила валовий збір зерна у 70 млн т, підсумував Юрій Лупенко.

Довідка:

Виробництво сільськогосподарської продукції на 2019 рік прогнозується відповідно до опрацьованої науковцями Інституту аграрної економіки методики: у рослинництві – за результатами фактичних посівів озимих зернових і зернобобових культур та розрахунку очікуваних посівів сільськогосподарських культур, у тваринництві – з урахуванням поголів’я худоби і птиці станом на 1 січня 2019 року.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0