Спецможливості
Новини

Вже й цукровикам бракує вагонів

17.11.2017
1833
Вже й цукровикам бракує вагонів фото, ілюстрація

Попри те, що в Україні з кожним сезоном запускається все менше цукрозаводів, навіть тим, що залишились працювати, забракло вагонів. Тому асоціація "Укрцукор" звернулась аж до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вирішити проблему забезпечення цукровиків залізничними вагонами. Раптом він ще не забув, що його рідну область колись називали цукровою житницею не лише України, а й СРСР.

Відповідне звернення було направлене також до міністра інфраструктури України та 1-го заступника міністра аграрної політики та продовольства .

У зверненні пишеться, що на сьогоднішній день склалась загрозлива ситуація на цукрових заводах через несвоєчасне забезпечення залізничними вагонами, які використовуються для перевезення цукрових буряків та цукру.

«Така ситуація викликає занепокоєність щодо стабільної роботи цукрових заводів, як підприємств з безперервним циклом виробництва та збереження цукрових буряків як сировини з обмеженим терміном зберігання, та ставить під загрозу відвантаження цукру на експорт згідно з укладеними зовнішньоекономічними контрактами», - говорить голова правління асоціації «Укрцукор» Андрій Дикун.

З урахуванням того, що виробничий сезон саме в розпалі і більшість цукрозаводів змушені здійснювати перевезення цукрових буряків з бурякопунктів, що знаходяться в інших регіонах, і відвантажувати значні обсяги цукру, у тому числі на експорт, це зумовлює значне зростання потреби в залізничних вагонах для забезпечення безперебійної роботи підприємств. Адже якщо колись у лісостеповій зоні цукрозавод був практично в кожному районі, то зараз, коли працює лише п'ята частина тієї кількості підприємств, що була за часів СРСР, буряки часто доводиться перевозити на великі відстані, інколи навіть з інших областей. А перевезення більш дорогим автомобільним транспортом замість дешевшого залізничного може підірвати конкурентоздатність українського цукру не тільки на зовнішніх, а й на внутрішньому ринку. Нагадаємо, що у наших основних конкурентів на світовому ринку підвезення тростини на завод з плантацій вузькоколійкою - традиційна картина.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0