Спецможливості
Новини

УЗА пропонує страхувати зерно від крадіжок на залізниці

26.11.2018
749
УЗА пропонує страхувати зерно від крадіжок на залізниці фото, ілюстрація

Українська зернова асоціація в рамках протидії випадкам крадіжок зерна під час транспортування його від елеваторів до портів пропонує дієвий механізм страхування вантажів ПАТ «Укрзалізницею» та регресивне відшкодування втрат потерпілому вантажовласнику. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на  прес-службу УЗА.
 «Проблема крадіжок зерна на залізниці стосується всіх учасників ринку - виробників, переробників та експортерів», -  говорить Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
«Для зерновиків було би добре аби ПАТ «Укрзалізниця» забезпечила фізичне збереження вантажів та впровадила ринковий механізм компенсації втрат шляхом системи страхування вантажу», - підкреслив він.
Президент УЗА також додав, що, як правило, зникає саме дорогий вантаж. Відтак, ріпак, що коштує втричі дорожче за пшеницю, з великою ймовірністю буде вилучений із вагону. Теж саме стосується сої чи соняшнику. Адже це ті дорогі культури, втрата яких нанесе значних збитків товаровиробнику та принесе більший економічний інтерес для злодіїв", - зазначив Микола Горбачьов.
Крім того, на думку експертів УЗА, покращити ситуацію також може:
- Удосконалення способів пломбування вагонів.
- Спільний супровід експедиторів та позавідомчої охорони таких вагонів на станції.
- Забезпечення охороною станції, на яких найчастіше відбуваються крадіжки (цілодобове освітлення, відеозапис).
Нагадаємо, 2 роки тому було скорочено підрозділ транспортної поліції, внаслідок чого випадки крадіжок стали частішими, при цьому відповідальність за крадіжки так і ніхто не поніс.

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0