Спецможливості
Новини

Усі засоби захисту рослин у сезоні-2017 подорожчають

10.03.2017
3558
Усі засоби захисту рослин у сезоні-2017 подорожчають фото, ілюстрація
В Україні очікується зростання цін на всі пестициди як мінімум на 15%, що пов'язано з ситуацією в Китаї

В Україні очікується зростання цін на всі пестициди як мінімум на 15%, що пов'язано з ситуацією в Китаї. Влада Піднебесної після саміту великої двадцятки серйозно перейнялися проблемами екології та почали проводити масові перевірки виробництв технічних пестицидів, що викликало їх зупинку і дефіцит сировини. З огляду на те, що Китай є найбільшим постачальником засобів захисту рослин в Україні, то ця проблема торкнеться і українського ринку ЗЗР.

Такі висновки зробив аналітик ринку ЗЗР ІА «Інфоіндустрія» під час своєї доповіді на конференції «Київський агрохімічний форум 2017», пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Для прикладу він продемонстрував динаміку зміни ціни на технічний гліфосат в Китаї.

На початку 2016 року вартість технічного гліфосату в Китаї складала $2,74/кг, і до вересня обвалилася ще на 14 центів, досягнувши своєї критичної точки. Після цього пішло зростання, яке було викликане масовими екологічними перевірками на заводах з виробництва гліфосату. Взимку ціна починає зростати ще стрімкіше, що пов'язано з поганими погодними умовами в північних провінціях, сувора зима заважає транспортуванню гліцину - основної сировини для виробництва гліфосату.

«Таким чином, в січні 2017 року ціна на технічний гліфосат піднялася до позначки $3,66/кг. Але з поліпшенням погодних умов вартість почалатрохи знижуватися, досягнувши в лютому позначки в $3,58. А так як Україна третину пестицидів імпортує саме в Китаї, то нам варто очікувати зростання цін на всі засоби захисту рослин, особливо на гліфосат», - резюмував І. Герасименко.

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0