Спецвозможности
Новости

Уряд спростив доступ с/г виробникам до пального, пестицидів та агрохімікатів

18.03.2022
310
Уряд спростив доступ с/г виробникам до пального, пестицидів та агрохімікатів фото, иллюстрация

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального та пестицидів в умовах воєнного стану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook сторінку Р. Лещенко.

Пальне
Дозволено введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро3 і Євро 4.

Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. 

Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників.

Крім того, сьогодні Президент України підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д). 

Пестициди 
Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом.

Крім того, продовжено строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Підкреслю, що спрощується виключно процес отримання ліцензії – усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні.

Хочу запевнити, що Уряд робить усе можливе, щоб забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022.

Зокрема для оптимізації цієї допомоги та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/.

Интервью
Сейчас много говорится о деградации почв. Сайт propozitsiya.com попросил подробнее прояснить суть проблемы и посоветовать пути ее решения генерального директора Института охраны почв Игоря Яцука. И он дал подробное интервью.   Как за... Подробнее
Как мы уже писали, органическая продукция в целом остается достаточно узкой нишей аграрного рынка. В значительной степени - из-за риска выращивания и сбыта. Однако есть ниши, где органическая продукция уверенно находит сбыт, по крайней... Подробнее

1
0