Спецвозможности
Новости

Уряд Криму не задовольняє стан зрошування та м’ясоприймання

02.09.2008
532
Уряд Криму не задовольняє стан зрошування та м’ясоприймання фото, иллюстрация

Проблеми розвитку агропромислового комплексу Криму стали предметом розгляду на черговому засіданні Ради міністрів АРК.

Як повідомив на засіданні віце-прем’єр-міністр Криму Микола Колісниченко, за підсумками першого півріччя Крим став лідером серед регіонів України за темпами приросту обсягів сільгосппродукції. Проте, відзначалося на засіданні, високі нинішні досягнення не можуть бути приводом для самозаспокоєння.
Засідання уряду було присвячено розгляду стану забезпечення продуктивного землеробства, розвитку зрошення, підвищенню віддачі агроугідь, підтримці та соціальному захисту агровиробників.
Міністр агрополітики АРК Павло Акімов виступив з інформацією про хід виконання постанови Ради міністрів АРК від 14 листопада 2006 року “Про підготовку зрошуваних земель до поливань у 2007 році”. Він повідомив, що Міністерство агрополітики АРК проаналізувало стан зрошувальної техніки і зрошуваних площ півострова. У поточному році їх планувалося збільшити на 56 тис. га за рахунок не використовуваних у 2006 році поливних земель. Павло Акімов піддав критиці Джанкойську, Радянську, Нижньогірську, Чорноморську РДА, де недостатньо серйозно поставилися до організації підготовки зрошуваних площ до поливного сезону, у тому числі до укладення договорів на подачу води для поливу сільгоспкультур.
За його словами, в посушливих умовах поточного року відсутність допомоги з боку районної влади відчутно позначається на ефективності роботи агропідприємств.
Члени уряду прийняли постанову, спрямовану на підвищення ефективності зрошуваного землеробства, розвитку водогосподарського комплексу півострова, поліпшення поливної техніки. Уряд затвердив обсяги осінніх вологозарядкових поливів під урожай 2008 року за районами та категоріями господарств. Постановою доручено Мінагрополітики АРК продовжити роботу із залучення інвесторів, фінансових засобів водокористувачів на відновлення і реконструкцію внутрішньогосподарських меліоративних систем, збільшення площі використовуваних поливних земель, придбання нової дощувальної техніки, впровадження ресурсозберігаючих технологій зрошення і розширення систем краплинного зрошення.
Рада міністрів прийняла постанову “Про порядок використання коштів субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток і на розвиток інфраструктури регіонів у 2007 році на витрати із заповнення водою Міжгірного водосховища”.
Члени уряду також прийняли постанову, спрямовану на створення сприятливих умов для агровиробників Криму щодо організації забою, переробки та реалізації худоби та посилення відповідальності посадових осіб за організацію цієї роботи.
Павло Акімов підкреслив, що РДА автономії неповною мірою проводять роботу з поновлення і будівництва сертифікованих забійних пунктів із частковою переробкою. Нині у Криму працює 33 таких пункти. Для забезпечення м’ясозаготівель відповідно до санітарно-ветеринарних стандартів, нейтралізації перекупників, що скуповують у селян м’ясо за безцінь, а також для забезпечення максимального використання дотаційних засобів з Держбюджету районам Криму було доведено завдання з відкриття поточного року ще 37 забійних пунктів, у тому числі 16 пунктів у агропідприємствах і 21 пункту з приймання худоби і птиці від населення. За словами Павла Акімова, за п’ять місяців року в Криму не відкрився жоден пункт з приймання м’яса худоби та птиці від населення. Продовжуючи віддавати м’ясо перекупникам, кримські агровиробники втрачають можливість одержувати держдотації за продану худобу та птицю. За підрахунками міністра, загалом у республіці агровиробники за минулий рік втратили понад 8,5 млн грн невикористаного ліміту дотаційних засобів, що можна прирівняти до вартості 76 тракторів або 2,1 тис. т дизельного палива. Павло Акімов підкреслив, що персональну відповідальність за забезпечення повного використання дотації, тобто доведення її в повному обсязі до виробників, несуть голови РДА.
Радмін також прийняви постанову “Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах АПК і до Пенсійного фонду”, якою поставлено завдання організувати роботу на місцях таким чином, щоб у найкоротший термін повернути борги аграріям.

За інформацією прес-служби Ради міністрів АРК

Интервью
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее
В марте Ассоциация «Укрсадпром» избрала нового председателя. Им стал Юрий Вахель. О себе он рассказывает, что «родом из маслично-зернового бизнеса»​. Сайт «Пропозиція» расспросил у нового председателя ассоциации о текущей ситуации с... Подробнее

1
0