Спецможливості
Новини

Урожай черешні в Мелітополі не встигають збирати через дощі

15.06.2021
760
Урожай черешні в Мелітополі не встигають збирати через дощі фото, ілюстрація

Початок літа видався прохолодним і дощовим, через що врожай черешні не встигають збирати, і вона насичується вологою і гниє. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на запорізьке видання Inform.zp.ua.

Як розповіла заступник директора Мелітопольської дослідної станції садівництва Тетяна Малюк, проблема поганого врожаю ранніх сортів черешні не лише в тому, що його не встигли зібрати. Справа в тому, що коли черешня почала цвісти, в кінці квітня - на початку травня, трапилися заморозки.
 
Квітучої черешні дійсно було багато. Це давало можливість садівникам сподіватися на рекордні врожаї. Але заморозки знизили урожай черешні.
 
Мелітополь постраждав менше, в межах міста температура не так сильно опускалася. Це дозволило сформувати хороший урожай. Але тут пішли дощі, і черешня гниє.
 
Потерпають ранні сорти, ультраранні, і починають пошкоджуватися ранньосередні сорти, такі як Валерій Чкалов. Погодні умови скорочують «вікно» для робіт зі збирання черешні. Дощі йдуть, черешня лопається і гниє. В результаті під час сортування 30-40% врожаю доводиться вибраковувати.
 
«Бувають такі періоди, що бригади просто не можуть увійти в сад, для того щоб збирати черешню. Наприклад, вчора бригада зайшла на сад нашої станції об 11 годині дня. Тому що чекали, коли все просохне, адже потрібно хоча б 5-6 годин без дощів. І вже в 15-16 годин почався новий дощ, який затягнувся до ночі», - розповідає Тетяна Малюк.
 
Найбільш ранній сорт черешні - Рубінова рання - вже відплодоносила. Зараз активно достигає знаменитий Валерій Чкалов.
 
Тетяна Малюк відзначає, що саме зараз уперше за останні роки черешня почала достигати в свої нормальні терміни. «Валерій Чкалов повинен достигати 10-12 червня. У минулі роки до 8 червня в саду його вже годі було й шукати», - розповідає вона.
 
На її думку, рослини не знаходяться в якомусь стресовому стані через надмірну кількість опадів. Навпаки, набагато гірше для дерев низька або висока температура. Зараз же вона помірна.

Інтерв'ю
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0