Спецможливості
Новини

Управління урожайністю

05.06.2008
874
Управління урожайністю фото, ілюстрація
Управління урожайністю

Кожен господар розуміє: щоб був добрий урожай, треба правильно добрати сорти, дотримуватися технології вирощування культури, вчасно підживлювати та захищати посіви від шкідників та хвороб. Поради щодо того, як краще це робити, отримали учасники спільного семінару компаній “Байєр КропСаєнс” та “Уніфермаг”, що відбувся 6 лютого.

Генеральний директор ТОВ “Уніфермаг” Володимир Буренко розповів про спеціалізацію компанії: овочівництво, садівництво та виноградарство. Крапельне зрошування та засоби захисту рослин також є вагомою частиною її діяльності. “Уніфермаг” як сільськогосподарське відділення компанії “Чумак” постачає томати, з яких одержують високоякісний кетчуп. Представники компаній говорять, що “Чумак” з “Уніфермагом” “вирощують” кетчуп. Свіжі овочі купують і такі великі супермаркети, як “Білла”, “Метро”, “Фуршет”". Так реалізується девіз компанії: “З лану — до столу”.

“Уніфермаг” здійснює унікальні програми щодо співробітництва з фермерами. Серед них — кредитування фермерів. Спочатку перевіряють потенційні можливості, стан полів, наявність поливання. Восени “Уніфермаг” безкоштовно робив аналіз грунту на рН та вміст мікроелементів. Навесні планує зробити аналіз на мікроелементи вегетативної маси. На підставі такого аналізу можна передбачити дефіцит конкретних поживних речовин у рослин, а отже, — правильно добрати підживлення.

Роман Лапін, директор з бізнесу у Центральній та Східній Європі, Туреччині та на Середньому Сході компанії “Аглюкон”, представив концепцію позакореневого підживлення. (“Аглюкон” виробляє добрива, продукцію для озеленення та квітникарства.) Позакореневе підживлення слід застосовувати за симптомів недостачі кальцію, бору, заліза та цинку. Зазвичай, висока потреба у цих мікроелементах настає на певних стадіях росту. Наприклад, цукрові буряки у період активного вегетативного росту гостро потребують бору. Посуха, екстремальні температури пригнічують поглинання та транспортування поживних речовин усередині рослин. Несприятливий рівень рН грунту перешкоджає фіксації мікроелементів. Коли грунт важкий, занадто вологий чи холодний, зменшується надходження поживних речовин та пригнічується ріст кореневої системи. У зазначених випадках доцільно проводити листкове підживлення. Серед препаратів такого напряму застосування добрі результати показав Вуксал. Вуксал — це водорозчинне добриво у формі висококонцентрованої суспензії з додаванням хелатованих мікроелементів, що гарантують стійкість до змивання, випаровування, рівномірність проникнення в рослини та ефект реактивації. Використовувати цей препарат можна на томатах, перці, огірках, цукрових буряках, яблуні, винограді. Він сумісний з великим спектром інсектицидів, фунгіцидів та акарицидів.

Господарі, які випробовували Вуксал, як-от: Павло Єлізаров (ТОВ “СЕВ”, Черкаська обл.), відзначають, що після обробки цим препаратом цукрових буряків урожай отримали на 9% більший, а цукристість просто “зашкалювала”. Це стосується й винограду.

Використання позакореневого підживлення запобігає дефіциту мікроелементів, а отже, і його наслідкам, а саме: появі вершкової гнилі на томатах, гіркої ямковості — на яблуках, а також збільшує стійкість до церкоспорозу.

Володимир Петрунек, голова Департаменту екологічної безпеки Мінекологіїї, розповів, що препарат для України не новий. Випробування Вуксалу розпочалося ще 1976 року й тривали три роки. На період 1996–1999 рр. компанії “АгрЕво” та “Шерінг” знову відновили реєстрацію Вуксалу. Для реєстрації препарату треба провести дослідження щодо впливу препарату на навколишнє середовище. Цього року отримано позитивний висновок Міністерства екології та Міністерства охорони здоров’я. Вуксал зареєстровано на цукрових буряків, зернових, картоплі, овочах, кукурудзі, полуниці, соняшнику й винограді.

Для отримання стабільного врожаю потрібні поле з добрим попередником, добрива, правильний передпосівний та основний обробіток грунту, якісне насіння та захист посівів. На останньому пункті зупинилися Тетяна Зарічна та Костянтин Луговський, представники компанії “Байєр КропСаєнс”. Раніше боротьбу з бур’янами, такими як лобода, щириця, гірчаки, проводили методом прополювання, але ручна праця нині стала задорогою. Певний час ситуацію рятувала досходова обробка гербіцидами. Втім, сучасні технології потребують післясходового захисту. Нова мікродисперсна технологія формуляції Бетанал Експерт дає змогу зберігати стабільність робочого розчину протягом 24 годин. Це може стати в нагоді, якщо раптом “загальмує” обприскувач або обробку доведеться припинити через несприятливі погодні умови. Форсунки не забиваються, листя бур’янів покривається розчином рівномірно. Докладніше про Бетанал Експерт можна прочитати у попередньому номері журналу. Слід також пам’ятати, що визначати оптимальний період для обробки поля гербіцидом слід за фазою розвитку бур’янів, а не цукрових буряків.

Тож, будьте уважними до своїх ланів, шановні аграрії, і вони неодмінно порадують вас високими врожаями!

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0