Спецможливості
Новини

78% внутрішнього попиту на перепелів задовольняють аматори

27.12.2016
1594
78% внутрішнього попиту на перепелів задовольняють аматори фото, ілюстрація
Останнім часом відзначається зростання попиту на перепелів, що пов'язано з низкою факторів

Активний розвиток ринку вирощування та розведення перепелів в Україні почався в кінці 90-х років. Незважаючи на те, що перепеловодство для українського ринку не новий напрямок, на сьогодні в Україні працює лише 560 підприємств. З них 10 є досить великими і налічують 100-150 тис. птахів. Ці компанії займають 22% загального обсягу виробництва перепелиного м'яса і яєць (станом на 2013-2014 рр.).

Про це свідчать дані аналітичної компанії Pro-Consulting, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Якщо говорити про обсяг виробництва, то за підсумками 2015 р. було вироблено 564 млн штук яєць, що на 13,3% менше ніж роком раніше. У 2014 р. виробництво перепелиних яєць досягло свого піку і склало 639 млн штук.

Відзначимо, що одна птиця щорічно дає 250-280 яєць, за такий же часовий відрізок заготовлюється 1,2-1,5 тис. т м'яса, на забій відправляється 7-8 тис. перепелів.

Останнім часом відзначається зростання попиту на перепелів, що пов'язано, в першу чергу, з наступними факторами: смаковими характеристиками м'яса і яєць в порівнянні з курячими; простотою вирощування та годування птахів; великим терміном придатності перепелиних яєць в порівнянні з курячими; періодом окупності і сумою інвестицій. Головними споживачами перепелиного м'яса є жителі великих міст. 

В організацію перепелиної ферми, що налічує 10 тис. голів птахів, з яких 8 тис. голів перепілок-несучок і 2 тис. голів перепелів-самців, необхідно інвестувати 50-60 тис. євро. Найбольшій обсяг інвестицій (55-60%) буде потрібен для придбання обладнання. Закупівля птиці обійдеться в 20-25% від загальної суми фінансування, 11% піде на покупку транспорту, близько 4% - на оформлення всієї необхідної документації, оренди приміщення, буріння свердловини. Загальна сума прибутку такого проекту 50-60 тис. євро/рік.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее

1
0