Спецможливості
Новини

Українські картоплярі не можуть експортувати продукцію до Євразійського Економічного Союзу через відсутність тест-систем в державних лабораторіях

10.05.2018
1102
Українські картоплярі не можуть експортувати продукцію до Євразійського Економічного Союзу через відсутність тест-систем в державних лабораторіях  фото, ілюстрація

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) направила лист-клопотання голові Держпродспоживслужби України Володимиру Лапі з проханням допомогти професійним господарствам в організації процесу встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Української асоціації виробників картоплі.

У повідомлені відзначено, що наявність таких ділянок — необхідна умова для здійснення експортної діяльності, зокрема, до країн Євразійського Економічного Союзу (Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Вірменія, РФ).

Як інформує УАВК, із регіонів почали надходити скарги від професійних овочівницьких господарств, які подавали до Херсонської фітосанітарної лабораторії заявки на встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, проте отримали відмову інспекторів через відсутність у лабораторії необхідних для проведення дослідів тест-систем.

Держпродспоживслужба України оприлюднила на своєму сайті звернення голови установи Володимира Лапи, який нагадав про необхідність подачі до 23 квітня 2018 року колективних заявок зі списками господарств, назвами культур, кількістю ділянок, розмірами полів і т.д. Тільки після цього Держспоживслужба може розпочати тендер із закупівлі тест-систем, щоби забезпечити ними регіональні лабораторії.

За порадою Держпродспоживслужби, УАВК провела опитування та подала потрібнуузагальнену інформацію до центральної установи.

До встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів долучилося 9 господарств, які мають намір встановити в Україні 27 ділянок, що охоплюватимуть 1160 га в Херсонській (11 ділянок загальною площею 323 га), Волинській (1 ділянка на 5 га), Житомирській (6 ділянок площею 260 га), Київській (4 ділянки площею 230 га) та Чернігівській (5 ділянок площею 62 га) областях.

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее

1
0