Спецможливості
Новини

Українці витрачають на їжу половину своїх доходів, а жителі ЄС - десяту частину

31.05.2017
1572
Українці витрачають на їжу половину своїх доходів, а жителі ЄС - десяту частину фото, ілюстрація
Жителі Люксембурга і Великобританії витрачають на продукти від 8% до 9% своїх доходів, в той час як в українців йде на покупку їжі не менше 50% сімейного бюджету

Жителі Люксембурга і Великобританії витрачають на продукти від 8% до 9% своїх доходів, в той час як в українців йде на покупку їжі не менше 50% сімейного бюджету. Про це повідомив глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко, наводячи дані аналізу за витратами на продукти харчування від загальних доходів українців і жителів ряду країн ЄС, пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

«Жителі Люксембургу витрачають на їжу 8% від своїх доходів в той час як українці - половину свого сімейного бюджету (50%)», - зазначає О. Дорошенко.

За словами аналітика, відштовхуючись від даних, отриманих журналістами DW, які порівняли дані витрат за 2012 рік на продукти харчування із загального сімейного бюджету в ряді країн Європейського союзу. Ця інформація мало чим відрізняється від сьогоднішніх реалій. Тому можна резюмувати, що найбільший відсоток на покупку їжі від загальної суми витрат на домашнє ведення господарства виділяють жителі Румунії - 27,5%, на другому місці Литва - 25,4%.

«Майже в одному ціновому ряду оплачують товари в Болгарії - 19,7% і країнах Балтії: у Латвії - 19,2% і в Естонії - 19%. Дуже низькі відсотки витрат на їжу у жителів Данії - 11,3%, Ірландії - 10,2% та Австрії -10%. Найнижчі витрати на продукти харчування в Великобританії і Люксембурзі, відповідно - 9,3% і 8,3% від загальної суми», - пояснює експерт.

О. Дорошенко зазначає, що в Греції на провіант витрачають 16,2% від загальної суми витрат. Поруч, з невеликою різницею, стоять Італія - ​​14,4% та Іспанія - 14,2%. Далі йдуть Франція - 13,7% і Кіпр - 13,5%.

«Центральноєвропейська Німеччина, яка має четверту в світі економіку по ВВП і п'яту найбільшу за паритетом купівельної спроможності, витрачає на продукти не більше ніж 11,7%. В Україні на продукти витрачається не менше половини сімейного бюджету. При цьому точні цифри можуть розходитися з офіційними даними, можна тільки здогадуватися, що цифри по нашій країні можуть бути і вище 50%», - резюмує експерт.

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0