Спецможливості
Новини

Україна відтермінувала підвищення мит на російські міндобрива

15.02.2017
1755
Україна відтермінувала підвищення мит на російські міндобрива фото, ілюстрація
Проти підвищення введення нових мит неодноразово виступала низка найбільших українських аграрних асоціацій, які зверталися до Кабміну і Мінекономрозвитку з вимогою не допустити посилення мір проти імпортних міндобрив з РФ і скасувати існуючі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про припинення дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив - карбаміду і карбамідо-аміачної суміші (КАС), походженням з Росії. Такі висновки випливають з матеріалів комісії за підсумками засідання, пише propozitsiya.com з посиланням на hubs.ua.

У МКМТ нагадали, що 27 грудня 2016 року комісія прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт зазначених видів російських добрив. Нові міри планували ввести з 28 лютого 2017 року. У комісії підкреслили, що тоді результати антидемпінгового розслідування показав, що «імпорт російських добрив в Україні за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив».

«Члени МКМТ визнавали той факт, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники, і необхідно враховувати поточну ситуацію на ринку з тим, щоб запобігти дефіциту і різкому зростанню цін на добрива в Україні. Тому 23 січня 2017 року Мінагрополітики і продовольства України направило до МКМТ звернення про тимчасове зупинення дії антидемпінгових заходів на період весняно-польових робіт», - наголошується в повідомленні комісії.

Як вказують в МКМТ, одночасно Мінагрополітики розробило проект закону про заходи щодо сприяння диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш популярні види добрив. Зараз законопроект проходить процедуру узгодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ).

«У ході засідання члени МКМТ погодилися, що для забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів щодо диверсифікації поставок добрив в Україні (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших)», - підкреслюється в повідомленні.

Раніше заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - продавці, що входить до складу МКМТ, Наталія Микольська повідомляла, що Міжвідомча комісія уважно вивчила звернення Мінагрополітики і анонсувала прийняття за ним відповідного рішення.

Офіційно нове рішення МКМТ про відстрочення введення підвищених мит з уточненням строків тимчасового призупинення запуску заградмер в Мінекономрозвитку обіцяють оприлюднити днями.

Хронологія

28 грудня 2016 року МКМТ офіційно оголосила про своє рішення щодо введення антидемпінгових мит на імпорт ряду російських азотних добрив. Однак в Мінекономрозвитку тоді відзначали, що комісії пропонувалося тимчасово відстрочити введення мит на добрива з РФ до тих пір, поки Верховна Рада не прийме закон про диверсифікацію поставок добрив для захисту українського агросектора.

27 грудня 2016 року закінчився максимальний 18-ний місячний термін антидемпінгового розслідування щодо поставок карбаміду і КАС з РФ.

МКМТ почала розслідування щодо імпорту міндобрив з Росії в червні 2015 року на підставі скарги наступних хімпідприємств: Черкаський «Азот», «Сєвєродонецьке об'єднання« Азот »і« Концерн «Стирол», які входять до групи Ostchem Дмитра Фірташа.

У грудні минулого року також стало відомо, що АМКУ розширив своє антимонопольне розслідування на українському ринку міндобрив і пообіцяв завершити його на початку 2017 року.

Проти підвищення введення нових мит неодноразово виступала низка найбільших українських аграрних асоціацій, які зверталися до Кабміну і Мінекономрозвитку з вимогою не допустити посилення мір проти імпортних міндобрив з РФ і скасувати існуючі. Аграрії побоювалися, що підвищення мит спровокує черговий стрибок цін на мінеральні добрива на українському ринку і посилить позиції Ostchem.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0