Спецможливості
Агробізнес

УКРАЇНА УВІЙДЕ В СОТ ТА СФОРМУЄ ЄЕП

05.06.2008
1095
УКРАЇНА УВІЙДЕ В СОТ ТА СФОРМУЄ ЄЕП фото, ілюстрація
Як повідомляють “Українські новини”, Президент України Віктор Ющенко затвердив порядок заходів для забезпечення вступу України у Світову організацію торгівлі (СОТ). Про це йдеться в указі Президента за №951/2005.

В. Ющенко доручив увести в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 20 травня “Про заходи із забезпечення вступу України у Світову організацію торгівлі”. Зокрема, Президент доручив Кабінету Міністрів: забезпечити підготовку в тижневий термін та подання на розгляд Верховної Ради законопроектів, спрямованих на гармонізацію національного законодавства з нормами й принципами СОТ; до 30 вересня завершити переговори з державами — членами робочої групи з розгляду заяви України про вступ у СОТ. А також узгодити національну систему стандартизації й технічного регулювання з нормами й принципами СОТ; узгодити з нормами й принципами СОТ політику державної підтримки сільського господарства й інших галузей економіки, забезпечити стабільність ринку праці в умовах одержання Україною членства у СОТ. Кабміну доручено передбачити в Державному бюджеті на 2006 і наступні роки фінансування, потрібне для заходів, пов’язаних із вступом у СОТ.


В. Ющенко також затвердив план заходів щодо забезпечення вступу України в СОТ. Серед невідкладних справ Президент назвав урегулювання питань: оподатковування сільгосппідприємств, увезення цукру й цукру-сирцю, ставок експортного мита на насіння олійних культур, експортного мита на живу худобу й шкірсировину, акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої, загальної безпеки продукції, ринку молока (зокрема, скасування експортних субсидій на молочну продукцію), експортного мита на відходи й металобрухт чорних металів тощо. Глава держави доручив унести на розгляд Кабміну пропозиції щодо: скасування дискримінаційних зборів для резидентів і нерезидентів України за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності; заборони на імпорт автобусів і авто, які на час увезення були виготовлені й/або експлуатувалися понад п’ять років, інших транспортних засобів — понад вісім років; уніфікації тарифів на внутрішні й пов’язані з експортом окремих товарів (кокс і кам’яне коксівне вугілля) залізничні перевезення тощо.
Як відомо, Україна хоче вступити в СОТ до кінця 2005 року.


Водночас Президент України доручив міністерствам і відомствам активізувати участь держави у формуванні Єдиного Економічного Простору (ЄЕП) і затвердив відповідний план. Про це сказано в його Указі за №952/2005 “Про рішення Ради національної безпеки й оборони від 20 травня 2005 року “Про формування Єдиного Економічного Простору”. Зокрема, Президент доручив міністерствам активізувати роботу з узгодження 29 проектів першочергових міжнародно-правових документів із питань створення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП, забезпечити участь України в узгодженні текстів цих документів. Протягом тижня вони мають підготувати пропозиції щодо участі України в переговорах з приводу угоди про єдину товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності ЄЕП, проаналізувати проекти міжнародно-правових документів про створення в рамках ЄЕП органів регулювання, моніторингу й вирішення суперечок і внести пропозиції про доцільність участі України в цих органах.


В. Ющенко доручив забезпечити до 20 червня підготовку до підписання угоди про визначення митної вартості товарів, які перевозять через митні кордони держав — учасниць ЄЕП, угоди про єдині підходи в застосуванні інформаційних технологій під час здійснення митного контролю за переміщенням товарів і транспорту через кордони країн ЄЕП, угоди про порядок реекспорту товарів, вироблених на території країн ЄЕП. До 30 червня має бути проаналізовано базовий пакет із 93 проектів міжнародно-правових документів із питань формування ЄЕП щодо їхньої відповідності Конституції, нормам і принципам СОТ, вимогам, що випливають із інтеграції України в ЄС, і внесено пропозиції щодо участі України в цих структурах.
Як повідомляють “Українські новини”, цим указом В. Ющенко визначив, що основна мета участі України в ЄЕП — це створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, відповідно до статті 2 Угоди про формування ЄЕП, ратифікованої законом від 20 квітня 2004 року. В Указі зазначено, що під час формування ЄЕП конче потрібно забезпечити відповідність укладених у рамках цього процесу міжнародно-правових документів нормам і принципам СОТ, а також вимогам, що пов’язані з інтеграцією України в Європейський Союз.


13 травня на 20-у засіданні Групи високого рівня в Астані (Казахстан) Україна вилучила зі списку першочергових документів по своїй позиції заплановані до розгляду на саміті глав держав — учасниць ЄЕП проекти угод “Про єдині умови транзиту через території держав — учасниць ЄЕП” та “Про єдину товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності ЄЕП”.

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.

1
0