Спецвозможности
Новости

Україна у квітні збільшила експорт зернових

05.05.2022
513
Україна у квітні збільшила експорт зернових фото, иллюстрация

Якщо в березні Україна експортувала близько 200 тисяч тонн зернових, то у квітні вдалося збільшити експорт до 1 мільйона 100 тисяч тонн, розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Марчук пояснив, що 30 років логістика була зосереджена в одному напрямку через Чорне море.

«Швидко налагодити експорт через залізницю із залученням додаткових річкових портів — це не так легко робиться. Уже є певне налагодження системи, є бачення, як все можна швидше відвантажувати, прискорити оформлення документів. Залізниця стає номером 1 для вивозу на експорт нашої сільгосппродукції», — сказав Марчук.

За його словами, Україна може відкрити для себе порти Польщі та Литви. І через Україну-Польщу-Литву просувати продукцію. Зараз на рівні міністерства обговорюють створення сухопутних елеваторів, де можна було б робити перевалку, ставити зерновий вагон на рейки і відправляти.

«Інша проблема, що цей сухопутний вагон менше вміщає продукції. Стандартний залізничний вагон вміщає 40 тонн, цей близько 20 тонн», — сказав Марчук.

Зараз українська сторона веде перемовини на міжнародному рівні для запровадження гуманітарного конвою, щоб дати можливість заходити суднам на територію України до портів Одеси та Миколаєва.

«Ми розуміємо, що порти закриті, в морі стоять російські кораблі, які погрожують обстрілами для наших кораблів чи міжнародних. Тому ми говоримо, що це має бути гуманітарний коридор під супроводом міжнародних організацій, наприклад ООН», — пояснив Марчук.

Интервью
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших
Уже третий год подряд в апреле начинается массовая гибель пчел. В этом году пчеловоды устроили ряд акций протеста и написали много обращений в органы власти. Организатором трех акций протеста и автором обращения к президенту Украины и... Подробнее

1
0