Спецможливості
Новини

Україна стала найбільшим імпортером цибулі, наростивши імпорт в 14.2 тис тон

11.01.2019
777
Україна стала найбільшим імпортером цибулі, наростивши імпорт в 14.2 тис тон фото, ілюстрація

З початку сезону (з серпня 2018 роки) Україна вже імпортувала 14,2 тис. тон цибулі, що в 6,4 рази перевищувало обсяг імпорту в попередньому сезоні за такий же період. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Аналітики EastFruit повідомляють, що нетипова для України тенденція нарощування імпорту цибулі в першій половині сезону продовжилася і в грудні. За підсумками місяця в країну було ввезено понад 6 тис. тон цибулі ріпчастої, що в 15 разів перевищувало обсяг імпорту в тому ж місяці 2017 року і було рекордом місячного імпорту для першої половини сезону.

В цілому ж, з початку сезону (з серпня 2018 роки) Україна вже імпортувала 14,2 тис. тон цибулі, що в 6,4 рази перевищувало обсяг імпорту в попередньому сезоні за такий же період. Більш того, Україна вже в перші п'ять місяців сезону стала нетто-імпортером цибулі, так як його експорт за цей період досяг всього лише 10,6 тис. тон. Таким чином імпорт цибулі в Україні перевищував експорт на 3,6 тис. тон, а Україна стала одним з найбільших імпортерів цибулі в регіоні, хоча зазвичай була нетто-експортером цих овочів.

До речі, слід зазначити, що експорт цибулі з України за перші п'ять місяців сезону 2018/19 років також зріс. Причому зростання було дуже різким - в 3,3 рази. Тому слід розуміти, що Україна закуповувала дешеву цибулю в Центральній Азії (Казахстан, Узбекистан, Таджикистан) і в Азербайджані, а продавала на експорт дорогу цибулю в Євросоюз. На даний момент цибулю в центрально-азіатських країнах коштує в чотири рази дешевше, ніж в Україні, але ціни на цибулю в Україні як і раніше нижче, ніж в ЄС.

Настільки незвичайна ситуація на ринку цибулі зумовлена ​​аномальною спекою і посухою в ключових країнах-експортерах лука Євросоюзу, що також перетворило їх в імпортерів внаслідок неврожаю. Однак в найближчі місяці, коли на ринки почне надходити цибулю з Єгипту та Нової Зеландії, цінова кон'юнктура ринку може змінитися кардинальним чином.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0