Спецможливості
Новини

Україна поновила рекорд з експорту капусти, збільшивши поставки одразу у 6 разів!

24.01.2019
977
Україна поновила рекорд з експорту капусти, збільшивши поставки одразу у 6 разів! фото, ілюстрація

В сезоні 2018/19 року Україна поновила рекорд з експорту білоголової капусти, Більш того експерти підкреслюють, що географія поставок також помітно розширилась. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Зокрема, з травня по грудень поточного року Україна експортувала 2,4 тис. тон білоголової капусти, а це у 6,2 разів більше, ніж в аналогічний період сезону-2017/18 року та у 5,6 разів більше, ніж в цілому за минулий сезон. Для порівнянні, за сезон-2017/18 року Україна експортувала усього лише 431 тону капусти.

Варто зазначити, що збільшити експорт білоголової капусти в рази Україні вдалося навіть в умовах помітного зменшення власного виробництва, яке сталося як через скорочення площ під цією культурою, так і в наслідок несприятливих погодних умов. Більш того, попит з боку експортерів залишається доволі високим попри те, що наразі ціни на капусту в українських господарствах вже в середньому в 2,5 рази виші ніж торік. Зокрема, відвантажувати цю продукцію фермери України готові не дешевше, ніж 7,5-10 грн/кг або $0,27-0,36/кг.

Таку ситуацію аналітики УПОА пояснюють дуже суттєвим скороченням врожаю у сусідніх країнах,а також в ЄС через посуху та непомірну спеку влітку. В результаті, саме це дало можливість Україні не тільки збільшити експорт, але й значно розширити географію поставок. Зокрема, якщо минулого сезону фактично єдиним покупцем української капусті виступала Білорусь, то в поточному сезоні основними експортними напрямками є Молдова, Польща та Румунія.

Експерти Української плодоовочевої асоціації прогнозують, що тенденція збільшення експорту білоголової капусти з України буде спостерігатися і надалі. Свою думку вони аргументують високими цінами та обмеженою пропозицією в країнах — імпортерах. Зокрема, в Польщі наразі капуста коштує в середньому на 40% дорожче, ніж в Україні. Більш того, багато з місцевих виробників відмовляються від збуту в очікуванні ще більш високих цін. Тож польські трейдери вимушені шукати альтернативи на зовнішніх ринках.

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0