Спецможливості
Новини

Україна-Німеччина: агроінтеграція

29.08.2008
839
Україна-Німеччина: агроінтеграція фото, ілюстрація

Українсько-німецькі аграрні взаємини останнім часом помітно інтенсифікувалися. Власне, читачі “Пропозиції” можуть це відчути за кількістю матеріалів із Німеччини від наших кореспондентів. Дедалі більше відвідувачів з берегів Дніпра збирають славнозвісні ганноверські аграрні вернісажі. Побільшало німецької техніки на наших полях, німецьких інвестицій — на наших підприємствах, збільшилася й німецька участь на виставкових заходах у столиці України.

Українсько-німецькі аграрні взаємини останнім часом помітно інтенсифікувалися. Власне, читачі “Пропозиції” можуть це відчути за кількістю матеріалів із Німеччини від наших кореспондентів. Дедалі більше відвідувачів з берегів Дніпра збирають славнозвісні ганноверські аграрні вернісажі. Побільшало німецької техніки на наших полях, німецьких інвестицій — на наших підприємствах, збільшилася й німецька участь на виставкових заходах у столиці України.

Німецький павільйон на виставці     “Агро’2007”, що відбулася на території Національного виставкового центру України, був доволі популярним у відвідувачів. Можемо засвідчити особисто, адже стенд “Пропозиції” був розміщений навпроти входу до нього. Панівною темою німецької експозиції було біопаливо (біогаз, біодизель, біоетанол), а гаслом — “Зелена енергія для села: доступні технології для тваринництва, рослинництва та поновлюваної енергетики”. Організатор німецького павільйону — Міністерство продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів.
Виставку пошанували своєю участю й високі посадовці. Зокрема, Україну відвідав голова комісії з фінансових питань Бундестагу, який є водночас президентом Асоціації лісівників Німеччини, Георг Ширмбек. Він знайшов час на спілкування з представниками “Пропозиції”.
“Вкладання в участь у цій виставці принесуть неабиякий дохід, — переконаний пан Ширмбек. — Німецькі технології в сільському господарстві, в тому числі в тваринництві та рослинництві, поєднані з великими площами оброблюваних земель, а також із неабияким кадровим багатством в Україні, матимуть успіх. Ще один важливий напрям — виробництво сировини для енергетики, зокрема для біодизелю. Не секрет, що Україна разом із Бразилією мають чималий потенціал у цій царині. Назагал, скажу вам так: якби мене призначили міністром сільського господарства України, то вона змогла б прогодувати весь світ. Сьогодні до вашої країни приїхали як великі, так і невеличкі німецькі компанії. Є фірми, налаштовані на налагодження виробництва своєї техніки тут, в Україні. Власне, той

Георг Ширмбек

факт, що на виставці ви маєте змогу побачити комбайн “Клаас” із синьо-жовтим кольором є символічним і свідчить про серйозність німецьких намірів. Законодавча й політична невизначеність в Україні? Знаєте, будь-який уряд має бути зацікавлений у розвитку агробізнесу. Проти сільського господарства в Україні не виступатиме жоден уряд. Тому ми налаштовані оптимістично”.
Під час виставки ми спілкувалися з нашими німецькими друзями щодня. І щодня настрій у них був чудовий. А ближче до фіналу заходу ми попросили їх поділитися своїми враженнями. Пані Зігрід Бірве, проект-менеджер компанії “ІФВекспо” — організатор спеціалізованих виставок і, зокрема, спеціалізованої німецької участі на виставці “Агро’2007” у Києві розповіла: “Міністерство продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Німеччини вже вшосте бере участь у виставці       “Агро’2007” в Україні. Цього року ми експонуємо товари 29 компаній, які пропонують українським клієнтам технології, обладнання для тваринництва, рослинництва і вперше для виробництва біогазу, для виробництва біодизелю і поновлюваної енергії. Крім того, понад 30 німецьких фірм представлені тут своїми дилерами. Рішення уряду України щодо збільшення посівних площ під ріпак (до 2010 року до 10% загальних площ сільськогосподарського призначення) зумовило інтерес німецьких компаній, які продають насіння ріпаку та інших олійних рослин до українського ринку. Тут, на виставці, в нас представлено дві компанії, що працюють у царині насінництва. Вони займаються не лише продажем насіння, а й технологічним супроводом вирощування ріпаку”.
Йєнс Кірх, генеральний директор компанії Zuchtvieh-Export GmbH, уповноважений представник Міністерства продовольства, сільського господарства і захисту прав споживачів на виставці “Агро’2007”: “Я не можу сказати, що німецькі стенди штурмували відвідувачі, але був певний інтерес українських аграріїв, серйозні контакти. Відзначу професійність українських фермерів. Люди мали чітку мету, ставили конкретні фахові запитання. Відтак і ділова перспектива у таких контактів буде. Думаю, що триватиме робота зі створення підприємств, які виробляли б сільгосптехніку під відомими німецькими марками в Україні. Чи не завадить їм законодавча нестабільність в Україні? Складно сказати. Вочевидь, законодавчу стабільність має зумовити стабільність політична. Якщо інвестор не знатиме, які умови будуть завтра, у нього збільшується ризик втрати коштів”.
Німецькі компанії на виставці супроводжував яскравий логотип Made in Germany. Ці слова — “Зроблено в Німеччині” — давно стали синонімом високої якості. Українські аграрії мали змогу ознайомитися з цією продукцією. А подивитися було на що. Так, компанія Agroferm technologies запропонувала повний комплект обладнання для біогазових установок; DSV Deutscne Saatveredelung AG займається селекцією та продажем насіння озимого та ярого ріпаку, льону олійного, зернових, кормових, злакових і газонних трав: компанія Franz Becker продає нову та вживану сільгосптехніку; GEBO пропонує техніку для очищення та завантажування цукрових буряків; компанія HAKA проектує свинокомплекси “під ключ”; WEDA пропонує споживачам обладнання для тваринницьких ферм тощо. Одно слово, у німецькому павільйоні господарства різних спеціалізацій мали змогу знайти потрібну собі техніку.
На заключній прес-конференції за підсумками виставки міністр аграрної політики України Юрій Мельник та державний секретар Міністерства сільського господарства та захисту прав споживачів Герт Ліндеманн констатували інтенсифікацію українсько-німецьких аграрних взаємин. Пан Ліндеманн зазначив, що Німеччина підтримуватиме Україну на шляху вступу до СОТ, а угода про вільну торгівлю між Німеччиною та Україною підніме співпрацю між нашими країнами на вищий щабель. Ще під час зустрічей на берлінській виставці “Зелений тиждень” було досягнуто домовленостей щодо співпраці в галузі тваринництва, а саме: імпорту до України племінної худоби з Німеччини. Вже є перші результати. Зокрема, українські фахівці просертифікували німецькі підприємства щодо якості худоби. На липень заплановано завезення перших партій племінної худоби німецької селекції до України.
На січневій виставці “Зелений тиждень” у Берліні український павільйон був другим за масштабами (після російського) серед іноземних учасників. На київському агровернісажі наші німецькі друзі перевершили січневе досягнення українців. Жодна зарубіжна країна не була представлена на “Агро’2007” так широко, як Німеччина. Отже, німецькій якості на українських ланах дано зелене світло. Нехай же це виллється у високі врожаї і, відповідно, економічне зростання наших агрофірм.

Ольга Сидоренко
Олексій Рижков

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів

1
0