Спецможливості
Новини

Україна нарощує поставки сої в Китай

14.01.2019
869
Україна нарощує поставки сої в Китай фото, ілюстрація

КНР вже кілька місяців не закуповує бобові у одного з найбільших постачальників – США. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "UBR".

Китай підвищив 9 січня офіційні прогнози імпорту соєвих бобів на поточний сільськогосподарський рік до 87 млн ​​тонн, що на 3 млн тонн більше, ніж прогнозувалося раніше. Ці дані дуже обнадіяли світових постачальників сої, адже Китай є найбільшим споживачем цих бобових (62,8% світового імпорту за підсумками 2017 року) і кілька місяців не закуповував сою у традиційного постачальника - США в зв'язку з торговими спорами двох найбільших світових економік.

Ключовими продавцями сої в Китай є Бразилія (52,8%), США (35,2%) і Аргентина (6,8%), частка України в цьому сегменті є дуже незначною - всього близько 0,1%, проте в зв'язку з торговими війнами у наших аграріїв з'являється можливість наростити свій соєвий експорт східному Дракону.

«Україна - єдиний виробник, який протягом останніх 5 років стабільно нарощує поставки сої в Китай. У зв'язку з ослабленням відносин Китаю і США для неї з'являється можливість для подальшого нарощування експорту в цю країну, що можна зробити в рамках існуючих двосторонніх відносин українських компаній з торговими партнерами. Однак, найімовірніше, свої потреби при ускладненні відносин з США Китай буде покривати насамперед за рахунок своїх найбільших торгових партнерів - Бразилії, Аргентини, Уругваю, Канади і т.д.», - повідомила UBR.ua експерт аграрних ринків асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) Дарина Гриценко.

Ключові слова: Україна, Соя, Китай

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0