Спецможливості
Новини

Україна може протистояти Росії і забезпечити себе добривами

27.03.2017
1455
Україна може протистояти Росії і забезпечити себе добривами фото, ілюстрація
Ще недавно хіміндустрія забезпечувала 8% ВВП країни і займала передові рубежі на світовому ринку. Зараз же лобісти воліють відстрочити дію санкцій до російських виробників, залишаючи українського виробника один на один з російським демпінгом

Експансії російських виробників добрив протистоять насамперед залишки хімічної імперії Дмитра Фірташа, що належать холдингу OstChem. З чотирьох заводів на плаву залишилося лише два: Черкаський "Азот" і "Рівнеазот". Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (Луганська область) і Концерн "Стирол" (Горлівка, Донецька область) фактично зупинені з 2014 року через бойові дій.

Крім того, є ще два профільних підприємства: "Дніпроазот" Ігоря Коломойського і державний "ОПЗ". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.zn.ua.

Ще недавно хіміндустрія забезпечувала 8% ВВП країни і займала передові рубежі на світовому ринку. Зараз же лобісти воліють відстрочити дію санкцій до російських виробників, залишаючи українського виробника один на один з російським демпінгом - факт, який своїм антидемпінговим розслідуванням і рішенням вже визнала Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, що має незрівнянні конкурентні переваги. І це відбувається під час війни (не тільки торгової) з державою-імпортером, які вже фізично контролює значну частину суверенної території України, в тому числі і її хімічні підприємства.

Але Україна все ще в змозі повністю і самостійно забезпечити себе цим продуктом і здійснювати експортні поставки. Сукупно всі українські підприємства здатні в рік виробляти близько 10 млн т азотних добрив, хоча в ситуації, що склалася, реальне завантаження навіть двох ще працюючих підприємств опустилася нижче 30%. Адже під тиском демпінгового імпорту з РФ українські підприємства змушені знижувати оберти. До такого висновку прийшла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі і в результаті вирішила ввести антидемпінгові мита щодо імпорту азотних добрив з Росії.

Ось конкретні цифри: Новомосковська акціонерна компанія "Азот" - 18,78%; Невинномиськ "Азот" - 18,78%; "Куйбишевазот" - 4,19%; інші виробники - 31,84%. Шкоду від російського демпінгу підтверджує і статистика. Якщо в 2012 році обсяг виробництва досяг 7,5 млн т, то в 2014-му становив 4,7, а в 2015 році - 4 млн т. За даними Держстату, за 6 місяців 2016 року було вироблено лише 1,2 млн т добрив. Звичайно, на обсягах даються взнаки наслідки втрати частини зовнішніх ринків, але віддавати ємний внутрішній ринок житниці Європи недозволено.

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0